Jeden z reťazcov sťahuje z predaja základnú potravinu. Našli v nej prekročené limity chemickej látky

Jeden z reťazcov sťahuje z predaja základnú potravinu. Našli v nej prekročené limity chemickej látky
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/1000 Words

Orgány v Česku nariadili poprednému obchodnému reťazcu, aby čo najskôr stiahol z predaja šaržu jednej základnej potraviny. Ako sa nám podarilo zistiť, rovnaký krok teraz spoločnosť urobila aj na Slovensku.

V českých médiách sa v ostatných dňoch objavila informácia, že obchodný reťazec Tesco sťahuje z predaja nebezpečný produkt.

Konkrétne ide o červenú fazuľu, ktorá podľa informácií českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie (SZPI) obsahovala štvornásobne viac herbicídu.

Nebezpečná fazuľa. Zdroj: SZPI

​Z tohto dôvodu tak SZPI nariadilo stiahnuť z predaja polkilogramové balenia s dátumom minimálnej trvanlivosti do 6.7.2025. Pôvodom boli z Argentíny.

Prečítajte si tiež:

Rovnaký krok aj na Slovensku

V tejto veci sme oslovili aj „slovenské“ vedenie reťazca. Jeho hovorkyňa v reakcii pre TVNOVINY.sk potvrdila, že pristúpili k rovnakému kroku.

„Z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa spoločnosť TESCO STORES SR, a.s. vydala rozhodnutie o stiahnutí výrobku TS Červená fazuľa 500 g s dátumom minimálnej trvanlivosti 6.7.2025. V prípade, že si zákazníci tieto výrobky zakúpili v ktorejkoľvek z našich predajní, môžu ich priniesť späť, pričom im budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku,“ uviedla Mária Zerzanová.

Inflácia spomaľuje, no premieta sa aj na cenách potravín? Skutočne zdražovanie prestalo? Otestovali sme to priamo v obchode. Vybrali sme sa do supermarketu a urobili ten istý nákup ako minulý rok na jar a na jeseň.

Rozdiely v účtoch boli pomerne značné. Vznikla nám však malá anomália. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.