Predstavili najpokročilejšieho humanoidného robota súčasnosti. Pôsobivé video vyvoláva hrôzu aj úžas zároveň

Predstavili najpokročilejšieho humanoidného robota súčasnosti. Pôsobivé video vyvoláva hrôzu aj úžas zároveň
Pokročilý model robota Atlas. Zdroj: Profimedia.sk/Ferrari Press Agency

Priekopník v oblasti robotickej technológie predstavil elektrickú verziu svojho humanoidného robota. Táto nová verzia predstavuje pre spoločnosť významný míľnik, pretože končí s klasickým hydraulickým systémom.

Americká inžinierska spoločnosť Boston Dynamics, ktorá sa špecializuje na oblasť robotiky ukázala svetu prostredníctvom videa nateraz najdokonalejšieho humanoidného robota.

Jeho pohyby už na prvý pohľad pôsobia oveľa plynulejšie ako u konkurenčných strojov. Nenájdeme tu ťažký trup, nohy v neprirodzenej polohe a ani nevkusné „brnenie“. Na mechanickej kostre sa nikde nenachádzajú žiadne viditeľné káble. V porovnaní s predchodcami ide o výrazný pokrok, tvrdí spoločnosť na svojej oficiálnej stránke.

Táto nová verzia predstavuje pre spoločnosť, ktorá patrí pod automobilku Hyundai, významný míľnik, pretože klasický hydraulický systém nahradil elektrický. ktorý je udržateľnejší, agilnejší a tichší.

„Tento týždeň sme oznámili ukončenie prevádzky nášho hydraulického Atlasu a ukázali sme, čo bude nasledovať – plne elektrický robot Atlas navrhnutý pre aplikáciu v reálnom svete,“ píše sa na oficiálnej stránke spoločnosti.

Generálny riaditeľ Boston Dynamics Robert Playter zdôraznil, že je dôležité vytvoriť robota s dostatočnou produktivitou, aby sa investícia do neho vyplatila.

Inžinieri sa odklonili od klasického dizajnu ľudského tela. Namiesto piatich prstov má Atlas len štyri, jeho hlava je v podstate veľký okrúhly displej. Napriek tomu robot pôsobí príjemným dojmom .

Spoločnosť je optimistická, pokiaľ ide o jeho potenciál, najmä v prípade manipulácie s ťažkými predmetmi, keďže má širší rozsah pohybu ako ktorýkoľvek robot jej predchádzajúcich generácií.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o teste robotického traktora.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.