Po Slovensku sme hľadali najlacnejšie „menučko“. V tomto meste nás cena šokovala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na obedy míňame stále viac. Prieskumy ukazujú, že z peňaženiek nám „menučka“ vyťahujú veľké peniaze. Priemerné sumy už niekde atakujú desaťeurovú hranicu. Prekvapivo najdrahšia nie je Bratislava. No pozreli sme sa aj na tie najlacnejšie.

Pozrite si priemerné útraty za obedy v regiónoch Slovenska za tento rok podľa dát spoločnosti Edenred. Najdrahšie nie je hlavné mesto, ako by si mnohí mysleli, ale susedný Trnavský kraj.

V priemere tam zákazník nechá v reštaurácii 9,60 eura. Prieskum vychádza z platieb stravovacou kartou.

Zdroj: TV Markíza
Zdroj: TV Markíza

​Za ostatné tri roky išli ceny hore o približne 25 percent.

Začiatkom roka 2021 sme na obed minuli v priemere niečo viac ako 6,50 eura. Môžeme vidieť, že suma postupne rástla, najvýraznejšie v roku 2022, keď sa dostala na súčasný priemer 8,55 eura.

Prečítajte si tiež:

Zďaleka nám tak na obed nestačí minimálne stravné, ktoré Slováci dostávajú od zamestnávateľov. Jeho hodnota je aktuálne 5,85 eura.

My sme sa však pokúsili nájsť na Slovensku gastro prevádzky, kde sa dá neobedovať aj za túto sumu. Bolo to náročné, ale podarilo sa nám to.

Na východe Slovenska sme dokonca našli obedové menu, kde nás cena doslova šokovala.

Aj medzi študentmi

Jedno z miest, ktoré sme navštívili, bolo študentského mestečka v Mlynskej doline. Nachádza sa tu reštaurácia, kde sa dá údajne najlacnejšie naobedovať. Šli sme to vyskúšať.

Je to jedáleň pre študentov, no dostanú sa sem aj bežní ľudia. Stačí pri vstupe ukázať občiansky preukaz. Denne tu vydajú tisícky obedov.

Na výber sme mali dve polievky, cena 80 centov, polievka pod jedno eur, čo sa už tak nevidí. Vzali sme si guláš.

Cena za tento obed nás spolu s polievkou vyšla na 5 eur a 80 centov.

Študenti sa tu vedie najesť za polovicu, obedy majú totiž dotované. Ceny sú tu nižšie aj preto, že suroviny tu nakupujú naozaj vo veľkom.

Prečítajte si tiež:

Víťaz prieskumu

Presunuli sme sa do reštaurácie v Čadci. Je to prevádzka, ktorá je zároveň učňovským strediskom strednej odbornej školy.

Varia a obsluhujú tu študenti pod dozorom majstrov. Aj vďaka tomu sú tu ceny naozaj nízke. Za menu s polievkou sme zaplatili 5,6 eura. Múčne jedlo stojí ešte menej.

Jedlo bolo chutné a pekne naservírované. Žiaci tu obsluhujú v rukavičkách a máte tak pocit, akoby ste boli v luxusnej reštaurácii.

A aký bol víťaz nášho prieskumu? Obedové menu, ktoré cenovo nemá konkurenciu. Na severovýchode majú jedno hlavné jedlo aj s polievkou za 3,29 eura.

Napriek extrémne nízkej cene sú porcie slušné a jedlo si pochvaľujú aj pravidelní zákazníci.

Chceli sme vedieť tajomstvo tejto nízkej ceny. Majiteľ gastro prevádzky ale, žiaľ, nebol medializácii naklonený.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inflácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.