Stačí iba pár klikov a rýchly zárobok je váš. Investičné podvody oberajú Slovákov o tisícky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Boháčom za pár dní. S čoraz väčším záujmom Slovákov o investovanie rastie aj chuť podvodníkov zneužiť ich dôveru.

Skúšali to cez známe tváre aj rafinériu. Stačilo vraj investovať 250 eur a potom ste mali inkasovať vo veľkom. Bol tu však problém. Všetko bolo vymyslené.

Atraktivita investovania rastie, a to je eldorádo pre podvodníkov. Zhruba štvrtina Slovákov má skúsenosť s podozrivou ponukou. Ukazuje to najnovší prieskum.

Výsledky prieskumu. Zdroj: reprofoto

Každý desiaty, ktorý sa stretol s podozrivou ponukou, má negatívnu skúsenosť spojenú s finančnou stratou. Takmer dve tretiny z nich prišli o sumu do 1000 eur, približne tretina do 5000 eur.

Prečítajte si tiež:

Cenné rady

Nie sú to iba známe tváre či deepfake videá. Investičných podvodov a nekalých praktík je viac. Pri týchto ponukách je dobré byť opatrný.

„Sú to naozaj zavádzajúce a klamlivé odporúčania, ktoré hovoria o tom, že daná investícia nepodstupuje žiadne riziko, že je garantovaná,“ hovorí analytik Finančného kompasu Matej Dobiš.

„Je tam absencia diverzifikácie, to znamená, že všetky peniaze idú do koša a nie sú rozdelené do viacerých cenných papierov, aby ochránili investora,“ dodal odborník na investovanie z PARTNERS INVESTMENT Maroš Ovčarik.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.