Známa sieť potravín spúšťa veľký projekt. Vieme, kedy a koľko samoobslužných predajní otvorí

Samoobslužná predajňa v Česku
Samoobslužná predajňa v Česku Zdroj: TVNOVINY.sk

Nový trend nakupovania čoskoro dorazí na Slovensko. COOP Jednota totiž zverejnila podrobnosti ohľadom spustenia samoobslužných predajní. Billa od podobného konceptu nateraz ustúpila.

Samoobslužné predajne už čoskoro budú realitou aj na Slovensku. Maloobchodná sieť COOP Jednota totiž plánuje už o pár týždňov otvoriť prvú takúto prevádzku.

„Otvorenie prvej automatizovanej predajne domáceho maloobchodného reťazca COOP Jednota je plánované v máji 2024 v Trnavskom kraji,“ uviedol pre TVNOVINY.sk riaditeľ sekcie IT a služieb COOP Jednota Slovensko Michal Švrček. 

Sieť však nechce zostať len pri jednej.

„V období nasledujúcich 12 mesiacov plánujeme na Slovensku realizovať a otvoriť pre našich zákazníkov približne 7 takýchto predajní,“ prezradil Švrček .

Predajne budú počas dňa fungovať v bežnom režime, no po konci otváracích hodín sa automaticky pretransformujú na samoobslužnú.

Prečítajte si tiež:

​Vstup cez aplikáciu

Zákazníci sa do obchodu dostanú pomocou aplikácie. Bude však potrebná registrácia, ktorá si vyžaduje aj osobné údaje z dokladu totožnosti.

„Pred vstupom si zákazník nechá vygenerovať QR kód, ktorý mu umožní vstup do predajne,“ ozrejmil Švrček.

Zároveň doplnil, že vstup bude možný len osobám starším ako 18 rokov.

Nákup prebieha štandardne, pričom zákazník zaplatí pri samoobslužnej pokladni, ale len bezhotovostnou platbou. QR kód z aplikácie ho napokon vypustí von z predajne.

Prečítajte si tiež:

​Billa nateraz cúvla

Okrem COOP Jednota sa pred časom o koncept samoobslužných predajní zaujímala aj Billa. Momentálne však z týchto plánov ustúpila.

„Spoločnosť BILLA Slovensko momentálne zameriava svoju pozornosť na otváranie nových predajní s personálom, rekonštrukciu a modernizáciu starších,“ vysvetlil hovorca spoločnosti Marek Kravjar.

Samoobslužné predajne sa už udomácnili v Česku. Pozrite si, ako tam vyzerá nakupovanie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.