Kreativita pri vyplácaní daňového bonusu na deti. FS odhalila ďalší podvod pri vyplácaní peňazí na živnostníkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kriminálna kreativita pri vyplácaní daňového bonusu na deti. Finančná správa odhalila ďalší rafinovaný podvod pri vyplácaní peňazí na živnostníkov. Obeťami mali byť tí najzraniteľnejší.

Podľa Finančnej správy SR mohlo takto zo štátnej kasy zmiznúť takmer deväť miliónov eur. Pri kontrole zistila viaceré podozrivé transakcie. Dôvodom je podľa prezidenta správy nedotiahnutá legislatíva.

„Legislatívna medzera bola taká primitívna, že dovolila úplne jednoduchým spôsobom vytiahnuť zo štátneho rozpočtu minimálne deväť miliónov eur,“ povedal Jozef Kiss, prezident FS.  

„Daňové subjekty, ktoré si deklarujú svoje príjmy prostredníctvom živnosti, kde umelo zvyšujú príjmy na základe fiktívnych faktúr,“ povedal Erik Kirner, riaditeľ sekcie boja proti podvodom FS SR. 

Prečítajte si tiež:

Daňový bonus

Robili to tak, že si napríklad založili živnosť na výkopové práce na tri mesiace s tým, že mali na papieri zarobiť 40-tisíc eur. Tak im vznikol nárok na najvyšší možný daňový bonus – zhruba 3300 eur za rok.

Systém sa zameral najmä na najzraniteľnejších, teda na nízkopríjmové viacčlenné rodiny. Ako všimné im podnikatelia často dávali stovky eur. Protislužbou bol podpis a vytvorenie živnosti na ich meno. Následne si podnikatelia uplatňovali daňový bonus na ich deti, ktorý mal skončiť na účtoch v zahraničí. 

Finančná správa sľubuje, že preverí všetky podozrivé daňové bonusy. Je tak dosť možné, že v hre je aj viac peňazí ako spomínaných deväť miliónov eur.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.