Matovič: Potraviny sú na Slovensku o 40 percent drahšie ako v Poľsku a vláda s tým nič nerobí

Igor Matovič
Igor Matovič Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Potraviny sú na Slovensku drahšie ako v Poľsku o 39 %, tvrdí hnutie Slovensko.

Potraviny na Slovensku sú drahšie ako v Poľsku o takmer 40 %. S vysokými cenami energií a pohonných látok vládny kabinet nechce nič robiť napriek predvolebným sľubom. Uviedli to predstavitelia opozičného hnutia Slovensko pri hodnotení polročného pôsobenia vlády Roberta Fica (Smer-SD).

„Ministri vlády hlasovali na vláde za to, že s cenami potravín napriek tomu, že sú drahšie ako v Poľsku o 39 %, netreba robiť nič. S cenami energií nespravili vôbec nič a v budúcom roku ich nechcú dotovať vôbec. Aj ceny pohonných hmôt Fico kritizoval. Teraz sú ešte vyššie a nerobí s tým vôbec nič. To všetko je v priamom rozpore so sľubmi pred voľbami," povedal predseda hnutia Slovensko Igor Matovič.

Prečítajte si tiež:

Poľnohospodári sa podľa člena Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rastislava Krátkeho dostali do najhoršej situácie, v akej kedy boli.

„Minister pôdohospodárstva však ich problém neriešil. Zákon, ktorý by mal pomôcť poľnohospodárom, ide do NR SR neskoro," podčiarkol Krátky.

„Vláda zhoršila ratingy Slovenska, snažila sa oklamať Európsku komisiu zámernou chybou v rozpočte, zdvíha dane a poplatky a ukrajuje sociálne benefity ľuďom. Zriadili nové ministerstvo, zvýšili si platy a peniaze vyťahujú ľuďom z peňaženiek," dodal člen finančného výboru parlamentu Július Jakab.

Stačí iba pár klikov a rýchly zárobok je váš. Investičné podvody oberajú Slovákov o tisícky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.