Vedeli ste o tom, že si môžete kúpiť voľné miesta v lietadle, ktoré je určené na chartrový let?

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Máme pre vás neobjavený cestovateľský tip.

Vedeli ste o tom, že si môžete kúpiť voľné miesta v lietadle, ktoré je určené na chartrový let? Povieme vám, kedy sa to oplatí a kde takýto let nájdete.

Poznáme to ako chartrový let – teda spoj, keď si cestovka prenajíma celé lietadlo. Pasažiermi sú teda klienti, ktorí si zaplatili aj ubytovanie. Málokto však vie, že si nemusí kúpiť takýto kompletný dovolenkový balíček. Niektoré kancelárie ponúknu na poslednú chvíľu len samotné letenky. Voľné miesta na chartrových letoch si klienti vedia zakúpiť aj tak povediac pár hodín pred odletom.

Takýmto spojom viete odletieť aj z Bratislavy. Má to však háčik. Či sú voľné miesta v lietadle, neviete zistiť online. Musíte sa ísť opýtať do cestovnej kancelárie. Ak sa viete dopraviť do Viedne, či Budapešti, chartrový let viete nájsť aj cez náš najväčší cestovateľský vyhľadávač.

Aj keď sú stále výhodnejšie komerčné lety, v prípade exotických destinácií sa oplatí preskúmať ponuku. Napríklad Kapverdské ostrovy sú bežne dostupné za cenu 800 až 900 eur. Chartrové letenky sú dostupné za 450 eur.

Výhodný je napríklad aj let do Turecka. Cez vyhľadávač som našla chartrovú letenku do Antalye pre dve osoby za necelých 300 eur. Odlietala by som začiatkom mája. Keď som po letenke pátrala cez vyhľadávač leteniek, našla som ich v tom istom termíne o 50 eur drahšie.

Podľa cestovateľa Martina Hanzela je takéto číhanie na letenky riskantné. Využiť to ale vedia tí, čo nechcú tráviť čas v rezorte a plánujú spoznať viac miest.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.