Ministerstvo športu bude úradovať v jednej z najlukratívnejších budov. Koľko nás to bude stáť, zatiaľ nevieme

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sklad číslo 7. Tak volá developer svoju zrekonštruovanú národnú kultúrnu pamiatku v tesnej blízkosti bratislavskej Eurovey. Od budúceho týždňa by mala slúžiť ako sídlo nového ministerstva.

Úradovať budú v jednom z najlukratívnejších kancelárskych priestorov na Slovensku. Koľko nás to bude stáť, zatiaľ nevieme. Ministerstvo cestovného ruchu a športu sa rozhodlo ísť do nájmu k J&T Real Estate na nábreží Dunaja. Aké boli iné ponuky, plánuje minister zverejniť až po podpise nájomnej zmluvy.

Sklad číslo 7. Tak volá developer svoju zrekonštruovanú národnú kultúrnu pamiatku. Od budúceho týždňa by mala slúžiť ako sídlo nového ministerstva.

No a napriek tomu, že by sa chcel minister sťahovať už budúci týždeň a zmluvu uzatvoriť ešte tento, tak stále nevieme, koľko to bude daňových poplatníkov stáť.

„Dolaďujú sa posledné detaily, pretože ešte o cene nemôžem finálne hovoriť. Ale tá cena bola z tých troch najvýhodnejšia,“ tvrdí minister športu.

V priestoroch budovy nájdu štátni úradníci industriálny moderný interiér.

Ministerstvo si budovu vybralo po prieskume trhu. Umožňuje mu to výnimka zo zákona, keď nemusí robiť verejné obstarávanie. Z 11 posudzovaných projektov sa do užšieho výberu dostali tri. Najvýhodnejšia bola podľa ministra tá od J&T.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.