Aj nabíjanie elektroáut sa môže predražiť. Nepodceňte jednu vec

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj nabíjanie elektroáut sa môže predražiť. Ak si nepredplatíte program u operátora, môže vás to vyjsť drahšie ako napríklad naftový pohon.

Vo všeobecnosti platí, že najvýhodnejšie je auto nabíjať doma počas noci. Nabíja sa síce pomaly, ale ak ho počas noci nepotrebujete – čo väčšinou platí – nabijete ho najlacnejšie.

No predstavte si situáciu, že ste napríklad stáli hodinu v kolóne a auto sa vám vybilo. Tu môže nastať problém. Pozreli sa na to kolegovia z jedného motoristického magazínu.

Nabíjanie testovali na populárnej Tesle – model Ypsilon. Batéria tohto auta potrebuje na plné nabitie 75 kWh. Dojazd tohto auta uvedený výrobcom je 533 kilometrov, no reálne v premávke auto prejde v priemere 435 kilometrov.

Až 5-krát drahšie 

Verejné nabíjačky si väčšinou predplácate v programe priamo u poskytovateľa. Na Slovensku je to napríklad ZSE alebo GreenWay.

Plné nabitie Vás tak vyjde na verejnej sieti bez paušálu viac ako 5-násobok.

Ak si to prenesieme na jeden kilometer jazdy a porovnáme to so spaľovákom – napríklad naftovým motorom pri dnešnej cene nafty, Ionity rýchlonabíjačka je takmer dvojnásobne drahšia ako diesel.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.