Známa česká odevná značka hlási veľký návrat. Plánuje expandovať aj na Slovensko

Predajňa Pietro Filipi (archívna snímka)
Predajňa Pietro Filipi (archívna snímka) Zdroj: Profimedia.sk

Známa česká odevná značka hlási veľký návrat. Reštart má zabezpečiť spoločnosť, ktorá vlastní na miestnom trhu najväčší e-shop so spodnou bielizňou. Noví majitelia už teraz plánujú expanziu do zahraničia vrátane Slovenska.

Pietro Filipi. Značka, ktorá mala na Slovensku roky cveng. Aj keď ide o taliansky názov, pochádza z Česka a jej história siaha až do roku 1993. Po nie najlepších manažérskych rozhodnutiach sa však dostala do finančných problémov a koronakríza ju len dorazila.

Teraz však prišiel nový investor, ktorý plánuje značku oživiť. Ide o spoločnosť DaniDarx, ktorá vlastní aj známy e-shop Trenýrkárna.cz. Pomôcť jej má aj investičný partner SPM.

„Cieľom je vrátiť českým mužom a ženám značku, ktorú mali radi, a to navyše veľmi rýchlo. Obratom sme preto pripravili prvú kolekciu oblečenia Pietro Filipi. Sú to pánske boxerky, plavky, dámske nohavičky, ponožky a župany. A tým určite nechceme končiť. Ak zákazníci vyjadria záujem, chceme sa postupne pustiť do rozširovania portfólia,“ uviedla spoločnosť v stanovisku pre český portál idnes.cz.

Prečítajte si tiež:

​Návrat na Slovensko

Pietro Filipi neplánuje zostať len na českom trhu.

„Momentálne sme na začiatku, teraz máme niekoľko produktov v rámci spodnej bielizne na e-shope www.trenyrkarna.cz,“ uviedla pre TVNOVINY.sk šéfka značky Aneta Uhlíková.

Značka by rada expandovala aj do zahraničia vrátane Slovenska, kde predtým roky pôsobila. Aj keď v minulosti mala kamenné predajne, nateraz by rada zostala len v online priestore.

„Expanziu so značkou plánujeme, ale predajne momentálne nie,“ uzavrela Uhlíková.

Nový trend nakupovania už prichádza aj na Slovensko. Boli sme si ho vyskúšať priamo v predajni.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.