Na Slovensko sa chystá nový reťazec. Láka na široký sortiment a nízke ceny

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia

Široký sortiment za nízke ceny. Na Slovensko sa pravdepodobne chystá nový konkurent diskontných reťazcov ako sú Action a KiK.

Na Slovensko podľa portálu Aktuality.sk mieri nový diskontný reťazec Dealz. Ponúka široký sortiment za priaznivé ceny. Ide napríklad o potraviny, kozmetiku, potreby do domácnosti, ale aj hračky, dekorácie či knihy.

Na slovenskom trhu tak bude konkurentom najmä pre reťazce ako Action a KiK.

Prečítajte si tiež:

Pribúdajú slovenské popisy

Svoju pôsobnosť plánuje Dealz rozšíriť do dvoch ďalších krajín strednej Európy. Jednou z nich má byť práve Slovensko.

Táto medzinárodná diskontná sieť predajní patrí do rovnakej siete ako Pepco, ktorému sa na Slovensku darí, je teda súčasťou spoločnosti Pepco Group.

Reťazec si obľúbili napríklad v Spojenom kráľovstve, kde pôsobí pod značkou Poundland. V Dealze v iných častiach sveta sa často predávajú produkty, ktoré sú známe z Veľkej Británie. Z okolitých krajín už niekoľko rokov pôsobí v Poľsku.

Práve v poľských predajniach reťazca si novinári všimli, že postupne na produktoch pribúdajú aj slovenské popisy. Krátko pred oznámením, že vstupuje na slovenský trh, urobil rovnaký krok aj spomínaný Action.

Zatiaľ však nie sú známe žiadne podrobnosti. Nevieme kedy ani kde chce Dealz svoje predajne na Slovensku otvoriť. Podobné reťazce však v minulosti otvárali nové predajne pomerne rýchlo a začínali vo väčších mestách.

Pozrite si aj túto ekonomickú reportáž. Zákusky od šikovnej susedy či kamarátky. Nelegálne výrobne štát ročne pripravia o milióny eur:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.