Povodne narobili na majetku ľudí vlani státisícové škody. Odborníci radia, čo by mala obsahovať poistka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Iba za posledných šesť mesiacov minulého roka spôsobili povodne na Slovensku škody v hodnote až 760-tisíc eur. Viac ako polovicu z tejto sumy tvorili škody na majetku ľudí.

Najviac trápia povodne na jar a na jeseň obyvateľov Oravy. Najčastejšie zasiahnuté povodňami celkovo bývajú Prešovský, Košický, Žilinský a Banskobystrický kraj. Z toho záplavy najviac zasahujú okresy Sabinov, Žilina a Tvrdošín.

Plazma záplavy
Zdroj: TV Markíza

V minulom roku bolo zasiahnutých celkovo až 210 oblastí a zväčša v povodí riek Bodrog, Slaná, Ipľa, Dunaj, Váh a Hornád.

Prečítajte si tiež:

Nad poistením rozmýšľajú až pri povodniach

Slováci väčšinou až pri povodniach začnú premýšľať nad poistením svojich nehnuteľností. Podľa dostupných dát až každá tretia domácnosť u nás nemá poistený svoj dom či byt.

Plazma záplavy 2
Zdroj: TV Markíza

Prečo je dôležité mať svoju nehnuteľnosť či domácnosť poistenú, nám viac priblížili odborníci na neživotné poistenie.

„Najčastejšou chybou je, že ľudia nemajú žiadne poistenie. Keď človek už nejaké poistenie má, býva často veľmi staré, neaktualizované a s nízkymi poistnými sumami, ktoré platili niekedy v minulosti. Veľkým problémom, najmä pri bytoch, býva, že ľudia majú poistenú iba nehnuteľnosť. To znamená stavbu a nie zariadenie svojho bytu,“ vysvetlil, Jaroslav Krajňák, riaditeľ pre neživotné poistenie FinGO.sk.

Podľa Mariána Búlika, analytika OVB, by mala byť poistka komplexná. „Mala by zahŕňať poistenie nehnuteľnosti, domácnosti a zodpovednosti za škodu,“ odporúča.

Ďalšie rady odborníkov nájdete vo videu nižšie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bývanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.