Revolúcia v razení tunelov na Slovensku? Vďaka gigantickému stroju by výstavba bola rýchlejšia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa ministra dopravy by mohol takýto stroj prevŕtať aj Karpaty.

Veľká revolúcia v razení tunelov na Slovensku. Ministerstvo dopravy po prvý raz hovorí, že cestné tunely by u nás mohli budovať automatizované stroje.

Ide o gigantickú vŕtaciu továreň, ktorá sama postaví celý tunel. Výstavba je tak omnoho rýchlejšia. Podľa ministra dopravy by mohol takýto stroj prevŕtať aj Karpaty.

Prečítajte si tiež:

Princíp stroja

Raziaci stroj, prezývaný aj krtko, je systém, ktorý sa používa vo svete na razenie tunelov v skalách aj pod morom. Minister dopravy Jozef Ráž si v uplynulých dňoch bol túto technológiu pozrieť v Číne.

„Kým bežná metóda vykope meter za deň, tak táto dokáže vykopať až 30 metrov za deň,“ hovorí minister.

Tento stroj funguje tak, že jeho hlavica sa ako krtko zavŕta do zeme. Hornina sa potom pásmi transportuje von z tunela.

Kým vpredu stroj razí, v jeho ďalšej časti sa už robí ostenie tunela. Prichádzajú predvyrobené betónové panely, ktoré mechanizmus inštaluje na steny. Zostáva tak za ním prakticky hotová tunelová rúra.

Stroj pripomína továreň, dosahuje dĺžku aj 200 metrov. Výhodou tejto technológie je aj to, že pri výstavbe zamedzuje priesakom vody a nevyžaduje sa ani budovanie odvodnenia.

Prečítajte si tiež:

Možno ho použijú aj na Karpaty

Minister tvrdí, že si túto metódu vie predstaviť na budovanie tunela Karpaty. Aj odborníci hovoria, že táto metóda je na razenie tunela, ktorý má byť pokračovaním diaľnice D4 pri Bratislave, najvhodnejšia.

Stroj by dostal zabrať, keďže prevŕtať by musel viac ako desať kilometrov. Tunel Karpaty má byť najdlhším tunelom na Slovensku.

Stroj by sa mohol využiť aj pri stavbe tunelov, ktoré majú byť súčasťou D1 Korbeľka a Havran. Tiež by bol riešením pri razení druhej rúry v Branisku. Razenie trhavinami by totiž mohlo poškodiť pôvodnú rúru.

Stroj stojí desiatky miliónov eur a ak štát povie, že chce stavať tunely touto technikou, vysúťažený zhotoviteľ si ho musí zaobstarať. Prevoz tohto kolosu je však veľkou logistickou operáciou. Nosí sa a postupne montuje niekoľko mesiacov.

Reportér Marián Lechan sleduje výstavbu historicky najdlhšie stavaného tunela Višňové - Dubná celú svoju novinársku kariéru. V živom vstupe Televíznych novín (31. 5.) priblížil hlavné míľniky:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.