Potvrdené. Dvaja veľkí predajcovia elektroniky na Slovensku a v Česku sa spojili

Obchod s elektronikou
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock/BestPhotoPlus

Dvaja veľkí predajcovia elektroniky sa spojili. Po marcovom schválení spojenia zlínskej skupiny HP TRONIC a NAY českým Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS), totiž  dostali obe spoločnosti zelenú k vytvoreniu spoločného holdingu i od slovenského Protimonopolného úradu (PMÚ).

Majitelia skupiny HP Tronic, ktorá vlastní v Českej a Slovenskej republike sieť maloobchodných predajní Datart a Eta, a majitelia skupiny NAY, ktorá vlastní na Slovensku sieť maloobchodných predajní NAY a v Českej republike Electro World, vytvoria jeden veľký holding.

„Práve povolenie spojenia zo strany ÚOHS v Českej republike a PMÚ na Slovensku bolo kľúčovou podmienkou pre uskutočnenie nášho zámeru, ktorý začneme v nadchádzajúcich týždňoch postupne realizovať. Prvým  krokom je príprava detailného plánu ďalšieho postupu," uviedol Daniel Večeřa, generálny riaditeľ spoločnosti HP TRONIC.

Prečítajte si tiež:

​Skupiny NAY a HP TRONIC sú poprednými multikanálovými maloobchodníkmi v oblasti spotrebnej elektroniky s viac ako 25 ročnou históriou na Slovensku a Čechách. Novo vznikajúce zoskupenie NAY-DATART plánuje zjednotiť všetky predajne na Slovensku pod značku NAY a v Českej republike pod značku DATART.

„Toto spojenie poskytuje synergické výhody prostredníctvom zdieľania skúseností a zvýšenia efektivity prevádzkových procesov najmä v oblasti logistiky, infraštruktúry, marketingu a nákupe tovarov. Umožní posilňovať strategickú pozíciu a lepšie využívať príležitosti nie len v kamenných predajniach, ale i na trhu elektronického obchodovania,“ povedal Peter Zálešák, predseda predstavenstva spoločnosti NAY a.s.

Zástupcovia oboch spoločností uisťujú zákazníkov, že avizované spojenie neovplyvní platné zmluvné záväzky, vrátane reklamácií, ktoré sa vzťahujú na produkty a služby zakúpené v predajniach NAY, Electro World a DATART pred samotným spojením.

Pozrite si, ako vyzerá nakupovanie v prvej samoobslužnej predajni na Slovensku. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.