Jeden z najväčších dodávateľov kuchýň na Slovensku ohlásil nečakaný koniec

Na snímke kuchyňa.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Spoločnosť Oresi Slovakia ohlásila, že vzhľadom na súčasnú nepriaznivú ekonomickú situáciu na trhu sa rozhodla ukončiť obchodné aktivity na Slovensku. Firma tvrdí, že zákazníci, ktorí zaplatili zálohu, o svoje kuchyne neprídu.

Jeden z najväčších dodávateľov kuchýň na slovenskom trhu končí. Spoločnosť Oresi Slovakia ohlásila, že vzhľadom na súčasnú nepriaznivú ekonomickú situáciu na trhu sa rozhodla ukončiť obchodné aktivity na Slovensku, informuje o tom index.sme.sk.

„Veľmi nás táto situácia mrzí a plne chápeme ťažkosti, ktorým môžu čeliť naši zákazníci, najmä tí, ktorí už zaplatili zálohu na kúpnu cenu,“ uvádza spoločnosť na svojej webovej stránke.

Objednali ste si kuchyňu? Takto treba postupovať

Firma tvrdí, že zákazníci o svoje kuchyne neprídu. Ich zákazky má vyriešiť dodávateľ z Česka.

„Spoločnosť SITINA CZ, ktorá je dohodnutým partnerom značky Oresi, prisľúbila maximálnu podporu pri zabezpečení dodávok tovaru našim zákazníkom, vrátane dopravy a montáže. Zákazníci, ktorí majú na Slovensku zaplatenú zálohu na kúpnu cenu, môžu kontaktovať spoločnosť SITINA CZ,“ uvádza Oresi Slovakia.

Firmu už na sociálnych sieťach nenájdete, je viac-menej isté, že skončí v konkurze.

Prečítajte si tiež:

​Expanzia na slovenskom trhu

Značka Oresi začala na slovenskom trhu pôsobiť v roku 2009, založila eseročku Oresi Slovakia. O dva roky mala na Slovensku 11 predajní, zväčša v obchodných centrách. Patrili k najväčším hráčom na domácom trhu. Na začiatku dosahovali niekoľko miliónové zisky, potom ich tržby začali klesať. O problémoch svedčí aj fakt, že figurujú medzi dlžníkmi Sociálnej poisťovne, dodáva index.sme.sk.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 5. 2024. Whirlpool odchádza z východného Slovenska:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.