Gigantická výhra v Eurojackpote. Výherca prekonal hneď dva historické rekordy

Gigantická výhra v Eurojackpote. Výherca prekonal hneď dva historické rekordy
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Eurojackpot je celoeurópska lotériová spolupráca medzi hernými spoločnosťami v 19 krajinách. K hlavnej výhre je potrebné uhádnuť päť čísel z päťdesiatich a zároveň dve doplnkové z dvanástich.

V lotérii Eurojackpot padol historicky najvyšší jackpot. Výhra vo výške 120 miliónov eur čaká na dánskeho výhercu. Náhodný tipujúci podal tiket v kiosku v kodanskej štvrti Østerbro. Zatiaľ sa k svojej výhre neprihlásil, uvádza dánsky denník Ekstra Bladet.

„Radi by sme, aby sa nám ozvala osoba, ktorá si kúpila tiket so správnymi číslami Eurojackpotu, aby sme mohli začať vyplácať 760 miliónov DKK,“ uviedla Malene Mølgaardová, generálna riaditeľka dánskej národnej lotérie Danske Spil. „Dúfame, že sa tak stane čoskoro,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

​Výhra v Eurojackpote je zároveň najvyššia v histórii dánskej lotérie. Tesne prekonala 759 miliónov dánskych korún z roku 2022. Víťazný žreb mal vtedy dotyčný pokrčený v zásuvke a odvážil sa ho skontrolovať až o niekoľko dní neskôr.

Eurojackpot je celoeurópska lotériová spolupráca medzi hernými spoločnosťami v 19 krajinách. Medzinárodná číselná lotéria Eurojackpot sa hrá od marca 2012, v Slovenskej republike od októbra 2015. K hlavnej výhre je potrebné uhádnuť päť čísel z päťdesiatich a zároveň dve doplnkové z dvanástich.

Prečítajte si tiež:

​Slovenský rekord drží istý Košičan, ktorý v roku 2020 vyhral v Eurojackpote 58,8 milióna eur. Najvyšší jackpot v histórii európskych lotérií padol vo februári 2023 v Taliansku, keď si šťastlivec vyhral v lotérii Supernalotto 371 miliónov eur.

Absolútny rekord však drží lotéria Power Ball, v ktorej v novembri 2022 padol jackpot 2,04 miliardy dolárov (1,9 miliardy eur).

V lotérii Power Ball nedávno padol jeden z najvyšších jackpotov v histórii. Viac sa dozviete z príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.