Prehliadač Google prichádza so zmenami. Niektoré obľúbené funkcie prestanú fungovať

Prehliadač Google prichádza so zmenami. Niektoré obľúbené funkcie prestanú fungovať
Ilustračný obrázok Zdroj: shutterstock/autor: Martin

Google prichádza z výraznými zmenami prehliadača Chrome. S príchodom júna začína vypínať niektoré staré funkcie. Spoločnosť zmenu obhajuje navýšením bezpečnosti.

Populárny webový prehliadač Google Chrome čakajú zmeny. Všetko to súvisí s príchodom formátu, na ktorom vývojári pracujú už 5 rokov. Podľa magazínu Verge prinesie mnohé zmeny, medzi najvýraznejšie patrí odstavenie niektorých populárnych doplnkov. Tie sa týkajú najmä systémov, ktoré blokujú reklamy.

Hlavným cieľom programu však je, aby zavedené zmeny zabránili nevedomému nainštalovaniu vírusov do vášho zariadenia. 

Prečítajte si tiež:

Problémy s reklamami

Najväčšie obavy robí odborníkom ale aj bežným užívateľom vylepšenie, ktoré nepodporuje pôvodný program na blokovanie reklám.

„Vždy sme mali jasno v tom, že cieľom Manifest V3 je chrániť existujúce funkcie a zároveň zlepšovať dôveryhodnosť ako celku. Vážime si spoluprácu a spätnú väzbu od komunity, ktorá nám umožnila - a naďalej nám umožňuje - neustále zlepšovať platformu rozšírení,“ uviedol vo svojom stanovisku Google.

Spoločnosť teda stojí pred neľahkou úlohou, a to vyriešiť nedostatky nového formátu. Ako sa im to podarí, však zistíme až po úplnom zavedení zmien.

Prečítajte si tiež:

Postupné zmeny

Úpravy sa zavedú najskôr v testovacích verziách prehliadača. U bežných užívateľov by sa mali začať prejavovať až v druhej polovici tohto roka. Predtým však Chrome odošle upozornenie o ukončení podpory starých funkcií. Používateľ tak bude včas informovaný o zmenách v systéme.

Úplné spustenie novej verzie prehliadača Chrome je stanovené na začiatok roka 2025.

Pozrite si reportáž Internet a mladí:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.