Jeden z reťazcov spúšťa zaujímavú novinku. Dostane sa aj na Slovensko?

Obchod Tesco (ilustračná snímka)
Obchod Tesco (ilustračná snímka) Zdroj: Profimedia.sk

„Tetovanie“ avokád. Britský obchodný reťazec Tesco spúšťa túto novinku, aby zabránilo tvorbe plastových obalov.

Tesco spustilo ďalší nástroj v boji proti plastom. Vo Veľkej Británii testuje vypaľovanie informácií laserom na avokáda. Pilotný projekt prebieha zatiaľ v takmer 300 obchodoch, neskôr by sa mal rozšíriť do všetkých prevádzok na ostrovoch. Informuje agentúra Reuters.

Názov vypálený laserom
Názov vypálený laserom Zdroj: TESCO

​Vďaka tejto technológii by mal reťazec ušetriť približne milión plastových nálepiek ročne. Briti pri niektorých avokádach taktiež zamieňajú plastové obaly za kartónové nádoby.

„Sme presvedčení, že s jasným zameraním a spoločným úsilím priemyslu ako celku budeme schopní výrazne znížiť množstvo odpadu, zodpovedne využívať prírodne zdroje a chrániť tak životné prostredie a biologickú rozmanitosť,“ uviedol Graham Isaac zo spoločnosti Westfalia Fruit, ktorá s Tescom na tomto testovaní spolupracuje.

Prečítajte si tiež:

​Aj na Slovensku sa snažia redukovať plastové obaly

Aj Tesco na Slovensku sa snaží bojovať proti plastom. Stanovilo si totiž cieľ, v ktorom chce do roku 2025 dosiahnuť plne recyklovateľné alebo opätovne použiteľné obaly pri vlastných značkách.

„Tento cieľ sa nám už podarilo dosiahnuť pre tri kategórie výrobkov, a to domáce potreby (200 produktov), rezance, cestoviny a ryžu (90 produktov) a sortiment ovocia a zeleniny. Rovnako sa zameriavame na znižovanie over-packagingu, a teda znižovanie množstva obalov v preprave,“ uviedla pre TVNOVINY.sk Mária Zerzanová, PR manažérka spoločnosti.

K „tetovaniu“ avokáda však zatiaľ v slovenských pobočkách nepristúpia.

„Označovanie avokád laserovými nápismi v súčasnosti neplánujeme,“ uzavrela Zerzanová.

Pozrite si, ako vyzerá nakupovanie v prvej samoobslužnej predajni na Slovensku. 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti