V Nemecku sa objavila nová značka. Za jej nerešpektovanie hrozí vysoká pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Značka má prispieť k bezpečnosti motoriek, bicyklov a kolobežiek na cestách. U nás je podľa expertov zatiaľ na ňu priskoro.

Pri ceste autom na letnú dovolenku do zahraničia vás môžu zaskočiť nové dopravné značky. Za ich nerešpektovanie hrozia vysoké pokuty. Niektoré však vodičom môžu pomôcť dostať sa do cieľa skôr.

Na nemeckých cestách je novinkou dopravná značka, ktorá má prispieť k bezpečnosti motoriek, bicyklov a kolobežiek na cestách. Viacstopovým vozidlám na danom úseku totiž zakazuje predbiehať jednostopové vozidlá. Za porušenie zákazu hrozí až 150-eurová pokuta.

Motoriek, cyklistov, ale aj kolobežiek pribúda aj na našich cestách. Odborníci na dopravu predpokladajú, že by sa nová zákazová značka mohla časom objaviť aj u nás. Zatiaľ je vraj na ňu priskoro. Pri súčasnej slabo rozvinutej cestnej infraštruktúre by, podľa nich, k bezpečnosti veľmi neprispela.

Prečítajte si tiež:

​Napríklad pri jazde do horského priechodu do kopca by vodiči nemohli predchádzať cyklistu, aj keby išiel rýchlosťou chôdze.

Podľa ministerstva vnútra SR „sú v našej právnej úprave jasne určené všeobecné pravidlá o predchádzaní cyklistov a takúto značku nepokladá za potrebnú“.

Novinkou na nemeckých cestách je aj ďalšia značka. Vodičov nasmeruje na menej vyťažené diaľničné úseky. Môžu sa tak vyhnúť kolónam a prísť do cieľa rýchlejšie. Pre chýbajúcu diaľničnú sieť sa s ňou na Slovensku zrejme tak skoro nestretneme.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti