Maďari berú slovenské obchody útokom. Nekupujú len potraviny

Žena nakupuje potraviny v obchode
Ilustračná snímka Zdroj: TVNOVINY.sk

Maďari už týždne chodia na veľké nákupy na Slovensko. Za hranice ich neženú ani tak bežné ceny, ale zľavy na vybraný tovar a vernostné programy. Okrem potravín si však vyhliadli aj iný tovar.  

Karta sa obrátila. Ešte prednedávnom Slováci z pohraničia húfne chodili za lacným benzínom a potravinami do Maďarska, teraz je to naopak.

Naši južní susedia neváhajú precestovať aj niekoľko desiatok kilometrov, aby využili zľavy v obchodných reťazcoch pôsobiacich na Slovensku.

Prečítajte si tiež:

​Aj reťazce si všimli nápor

Ako spomína vo svojej reportáži maďarský portál g7.hu, hlavne cez víkend sa pred slovenskými obchodmi vo väčšom vyskytujú autá s maďarskými evidenčnými číslami. Potvrdzujú to aj samotné reťazce.

„Predajne Tesco sú obľúbené aj u zahraničných zákazníkov a najmä obchody v prihraničných oblastiach často navštevujú občania susedných krajín, v mestách na južnom Slovensku predovšetkým z Maďarska,“ uviedla PR manažérka spoločnosti Mária Zerzanová.

Podobnú skúsenosť má aj Kaufland.

„Nákupná turistika v pohraničných oblastiach nie je nič výnimočné. Momentálne môžeme potvrdiť, že vnímame zvýšenú frekvenciu zákazníkov v pohraničných oblastiach s Maďarskom,“ pridala sa hovorkyňa spoločnosti Lucia Vargová.

Prečítajte si tiež:

​Založili aj skupinu na Facebooku

Záujem zo strany Maďarov je taký veľký, že si založili aj skupinu na Facebooku, v ktorej si radia, kde sú aké akcie a kde a pri akom nákupe viac ušetrili. Za pár týždňov od vzniku má už viac ako 70-tisíc členov.

Podľa štatistík ceny Slovensku nie sú lacnejšie ako tie v Maďarsku. Veľkú rolu však zohrávajú pre Maďarov výhodné zľavy reťazcov, ktoré kombinujú s vernostnou kartou. Vtedy sa im oplatí prísť aj na dvojtýždňové nákupy, keďže jednotlivý tovar berú vo veľkom.

Spomínaný portál uvádza, že v priemere na jeden nákup maďarskí zákazníci minú od 60 až 120-tisíc forintov, teda od 150 do 300 eur.

Mnohí si pochvaľujú aj kvalitu výrobkov, pri niektorých sú dokonca ochotní zaplatiť viac ako doma.

Prečítajte si tiež:

​Láka ich aj cena cigariet

Okrem potravín sa Maďarom oplatia kupovať aj cigarety. Tie sú u nás o euro až euro a pol lacnejšie, čiže na kartóne celkom slušne ušetria.

Na druhej strane, tankovanie sa im neoplatí. Benzín majú o takmer desať centov lacnejší, nafta je zhruba na rovnakej úrovni.

Pozrite si, ako vyzerá nakupovanie v prvej samoobslužnej predajni na Slovensku. 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti