Na slovenský portál s detskými vecami sa valí kritika. Mnohí hovoria o podvode

Slovenský portál má problémy
Slovenský portál má problémy Zdroj: Reprofoto babyheaven.sk

Krásne a dizajnové veci pre deti. Toto ponúka slovenský portál, ktorý ma však jeden veľký problém. Mnohí Slováci sa naň vo veľkom sťažujú. Už ho podľa našich informácií prešetruje aj Slovenská obchodná inšpekcia.

Rodičia, ktorí chcú pre svoje deti to najlepšie. Na túto emóciu hrá aj slovenský portál babyheaven.sk. Ponúka širokú škálu detského tovaru od oblečenia cez kozmetiku až po nábytok. Zákazníkov láka na pekné dizajnové kúsky.

V posledných týždňoch až mesiacoch sa začali na sociálnych sieťach šíriť sťažnosti. Mnohí hovoria o podvode, keďže sa zaplateného tovaru nedočkali, respektíve im prišli neúplné objednávky.

„Čakám na tovar už mesiac a nič. Neviem, ako mám ďalej postupovať, či jej mám ísť zaklopať na dvere, keďže býva kúsok od Žiliny. Tovar bol v hodnote 53 eur. Volala mi s tým, že nemá tovar skladom, a teda či mi stačí poslať budúci týždeň. Stále nič,“ napísala zákazníčka recenziu na spomínaný portál.

„Nikdy viac. Zaplatila som 45 eur za hračku pre bábätko a viac žiadna komunikácia. Potvrdenie platby a už nič vyše mesiaca,“ pridala sa ďalšia.

Podobných odkazov možno nájsť v desiatkach.

Prečítajte si tiež:

​Prípadom sa zaoberá SOI

Podľa našich zistení sa o portál už zaujíma aj Slovenská obchodná inšpekcia. Tá momentálne eviduje 14 podnetov od podvedených zákazníkov.

„Inšpektorátom SOI so sídlom v Žiline pre Žilinský kraj boli pripravené podklady na začatie správneho konania o uložení poriadkovej pokuty za marenie výkonu kontroly, keďže podnikateľský subjekt nie je súčinný pri prešetrovaní podaní,“ uviedla metodička odboru ochrany spotrebiteľa SOI Judita Šenkárová.

Zároveň doplnila, že kontrolný proces zo strany inšpekcie naďalej pokračuje a v rámci zákonom stanovených kompetencií SOI využije všetky právomoci v zmysle platnej právnej úpravy.

Tak ako poškodeným a SOI, ani nám sa nepodarilo s portálom spojiť. Ak by nám na otázky kompetentní odpovedali, tak článok budeme aktualizovať.

Pozrite si, ako vyzerá nakupovanie v prvej samoobslužnej predajni na Slovensku. 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti