Vďaka televíziám Markíza, Dajto a streamovacej službe Voyo sa môžu diváci tešiť na všetky duely majstrovstiev Európy vo futbale (EURO 2024), vrátane zápasov slovenskej reprezentácie.

Už 14. júna 2024 sa rozohrá na obrazovkách skupiny Markíza turnaj, ktorý každé štyri roky organizuje Európska futbalová únia (UEFA). Potrvá štyri týždne a vyvrcholí finálovým zápasom 14. júla 2024.

Dejiskom šampionátu je Nemecko, súboje o víťaznú trofej sa uskutočnia v desiatich mestách.

Najprv tímy odohrajú zápasy proti všetkým súperom v základnej skupine a dvaja najlepší v každej zo šiestich skupín postúpia do osemfinále, kde ich doplnia štyria najlepší z tretích miest. Nasledovať bude vyraďovací play-off systém, počnúc osemfinále s najlepšími 16 tímami, ďalej štvrťfinále, semifinále a finále.

Reprezentácia Slovenska sa na európskom kontinentálnom šampionáte UEFA EURO 2024 zúčastní už tretíkrát za sebou. Slovensko sa najlepšie umiestnilo pri svojom premiérovom štarte na turnaji v roku 2016, keď sa prebojovalo do osemfinále. Prvý zápas na tohtoročnom šampionáte čaká Slovákov 17. júna 2024 vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa predstavia proti výberu Belgicka.

PROGNÓZA: AKÉ SÚ ŠANCE SLOVENSKA

Diváci Markízy, Dajto a Voyo si budú môcť vychutnať všetkých 51 zápasov šampionátu, chýbať nebude ani nové zápasové štúdio s expertmi, analýzy či reportáže z dejiska. Prečítajte si najčastejšie otázky.

„Prípravy na šampionát sú v Markíze v plnom prúde. Všetci pracujeme na tom, aby sme divákom priniesli čo najkvalitnejší zážitok, radosť z hry a všetky emócie, ktoré sú s futbalom ako takým spojené. My v Markíze dlhodobo fandíme športu, a preto som nesmierne rád, že sme oficiálnym vysielateľom Majstrovstiev Európy vo futbale - UEFA EURO 2024 a naši diváci budú pri tom už od 14. júna s nami,“ hovorí generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík.

TOP ZÁPASY

Už v týchto dňoch môžu diváci televízie Dajto sledovať každú sobotu po 9.00 hod reláciu UEFA EURO 2024: Magazín, ktorý prináša informácie, reportáže a zaujímavosti týkajúce sa majstrovstiev Európy vo futbale. Markíza podporuje futbal a je hrdým partnerom Slovenského futbalového zväzu, napríklad aj v rámci projektu Školský pohár, pri ktorom futbalom žijú nádejné detské talenty, teda žiaci základných škôl.

Od pondelka 15. apríla 2024 odštartovali súťaže o vstupenky na zápasy slovenskej reprezentácie aj pre divákov rannej relácie televízie Markíza Teleráno a ďalšie súťaže o lístky či oficiálny merch UEFA EURO 2024 sú pripravené spolu s množstvom zaujímavostí, noviniek a informácií už čoskoro aj na našich weboch TVNOVINY.sk a markiza.sk, ako aj na sociálnych sieťach.

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.