Na každom veľkom turnaji sa vyskytne „skupina smrti“. Tohtoročné futbalové EURO 2024 v Nemecku nie je výnimkou. Tento prívlastok môžeme priradiť skupine B.

V B skupine sa stretnú reprezentácie Talianska, Španielska, Chorvátska a Albánska.

TOP ZÁPASY

Prvé tri krajiny sú na futbalovej mape Európy veľkým pojmom. Hneď druhý hrací deň šampionátu prinesie duel favoritov na finále celého EURO 2024.

Dianie v skupine B odštartuje 15. júna súboj medzi Španielskom a Chorvátskom. Futbalisti „Furie roja“ sú jediní v histórii, ktorým sa podarilo obhájiť titul európskych majstrov.

Na úvod veľký šláger

Hneď prvý zápas preverí pripravenosť Španielska, do cesty postavia Chorváti, ktorí sú vicemajstrami sveta z roku 2018. Tí v kvalifikačnej skupine D síce skončili na druhom mieste o bod za Tureckom, ale stačilo im to na priamy postup na EURO 2024.

V kvalifikácii získali 16 bodov, keď mali bilanciu päť víťazstiev, jednu remízu a dve prehry.

Taliansko túži po úspechu

Do boja o postup jednoznačne bude mať čo povedať aj Taliansko. Futbalová krajina z Apeninského polostrova sa na šampionát prebojovala z kvalifikačnej skupiny C, Taliani obsadili druhé miesto za Anglickom a pred treťou Ukrajinou. Azúrovým nevyšla kvalifikácia podľa predstáv, keď uspeli len v štyroch zápasoch.

ZÁPASY SLOVENSKA

Svoju púť turnajom otvoria duelom proti Albánsku 15. júna od 21.00. Práve Albánsko je podľa predpokladov najväčším adeptom na posledné štvrté miesto skupine B.

Hoci sa Albánci ocitli zrejme v najťažšej možnej skupine, určite ich nemôžeme vopred odpisovať. To si uvedomujú aj ich súperi, ktorí to každopádne nebudú mať jednoduché. Prečítajte si všetko podstatné o šampionáte.

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.