Európsky futbalový festival EURO 2024 sa po troch rokoch vracia. Zápasy s najväčšími hviezdami súčasnosti v najglobálnejšom športe sveta fanúšikom po prvýkrát sprostredkuje skupina televízie Markíza.

Boje o európsky trón sa uskutočnia v desiatich mestách Nemecka: Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen, Hamburg, Mníchov, Stuttgart, Lipsko, Kolín nad Rýnom a vo Frankurte nad Mohanom, v ktorom odohrá 17. júna od 18.00 svoj úvodný zápas aj reprezentácia zo Slovenska.

Slovensko na EURO

Na EURO 2024 sa Slováci zúčastnia tretíkrát v rade. V roku 2016 sa naši prebojovali ako najlepší tím z tabuľky tretích miest v skupine do osemfinále, v ktorom zostali na štíte silného Nemecka. V skupine však zaznamenali víťazstvo nad Ruskom i remízu s Anglickom.

Tentokrát prichádzame na turnaj s azda najlepšou formou. Zverenci trénera Calzonu prešli počas roka 2023 kvalifikačnou skupinou J so siedmimi víťazstvami, jedinou remízou a dvomi tesnými porážkami proti dominantnému Portugalsku. Na EURO postúpili priamo.

ZÁPASY SLOVENSKA

Žreb Slovensku prisúdil nevyspytateľných súperov. V skupine E budeme pôsobiť ako tím z druhého výkonnostného koša a stretneme sa s Belgickom, Rumunskom a Ukrajinou.

Všetko podstatné na Markíze, Dajto a Voyo

Všetky zápasy majstrovstiev Európy, na čele s tými slovenskými, uvidia fanúšikovia na televíznych staniciach Markíza, Dajto a na streamovacej službe Voyo. Okrem priamych prenosov si skupina Markíza pre divákov pripravila aj množstvo ďalších sprievodných programov.

Prečítajte si viac o našej skupine.

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.