Tvár Fortuna ligy Ďubek: Vek nepustí, aj keď skúsenosti sú. Trend je však jasný

PHCAUSQIIWYI-high_1080p.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Sezóna 2020/2021 je úspešne za nami. Pre niektorých sa skončila úspešne, iní od nej čakali viac.

Sezóna 2020/2021 je úspešne za nami. Pre niektorých sa skončila úspešne, iní od nej čakali viac. Nech je, ako chce, nikto to už nijako nezmení, a tak je načase pozerať sa dopredu. Vyspovedali sme viaceré opory svojich mužstiev, s ktorými sme sa porozprávali o nadchádzajúcom súťažnom ročníku.

S veľkými očakávaniami na začiatku tohto roka prestúpil zo Slovana Denis Potoma, ktorý túžil so Sereďou hrať v hornej polovici o titul, realita však bola iná. Aj on sám mohol určite odohrať aj viac minút. Ako však uviedol, budúcnosť momentálne nerieši. „Snažím sa v prvom rade vždy pripraviť na každý jeden tréning a zápas. Čo bude potom, momentálne neviem povedať,“ povedal.

Jasno však má vo všetkom gólman trnavského Spartaka Dobrivoj Rusov, ktorý sezónu vzhľadom na zranenie už sledoval len ako divák.

„Mám platnú zmluvu, verím preto, že zostanem v klube. Určite sa nikam nechystám. Ak mám povedať pravdu, už sa neskutočne tešíme na novú sezónu, aj ľudia v Trnave sa na ňu tešia. Verím, že dáme pozvánku našim fanúšikom a že sa budú tešiť na nový ročník,“ skonštatoval.

Jedným z najskúsenejších hráčov celej súťaže je Tomáš Ďubek z Vionu Zlaté Moravce. Pri otázke o svojej budúcnosti však nechcel hovoriť nič dopredu. „Niečo sa rieši, ale necháme sa prekvapiť,“ povedala niekdajšia opora Ružomberka.

Ako naznačil, ak by sa jeho spolupráca so súčasným chlebodarcom rozišla, bude zvažovať svoje možnosti. „Viem odhadnúť svoje schopnosti a vek. Myslím si však, že ešte viem pomôcť nejakému klubu, a preto verím, že to budú Zlaté Moravce,“ uviedol.

Ako priznal, návrat do zahraničia nie je momentálne témou číslo jeden. „Vek nepustí, hoci skúsenosti sú. Trend je jasný, mladí chalani sa derú dopredu, a to vo veľkom. Mám nejaké kontakty či už v Maďarsku alebo v Česku, ešte však nad tým nepremýšľam,“ uzavrel.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti