Slovan štartuje letnú prípravu, na programe sú zatiaľ štyri priateľské zápasy

Nový tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss počas tlačovej konferencie.
Zdroj: TASR

Sústredenie absolvujú v rakúskom komplexe v Bad Tatzmannsdorf.

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava odštartujú letnú prípravu 7. júna. Počas nej absolvujú dve sústredenia a odohrajú štyri prípravné stretnutia.

Neskôr sa k tímu pripoja reprezentanti svojich krajín. Myenty Abena hrá za Surinam v kvalifikácii MS 2022, na Bulhara Vasila Božikova čakajú prípravné zápasy s Ruskom a Francúzskom, a Filip Lichý je do 8. júna so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov. Na majstrovstvá Európy s A-tímom Slovenska pocestuje Vladimír Weiss ml.

Od 9. júna do 15. júna je naplánované kondičné sústredenie v komplexe x-bionic v Šamoríne. "Belasí" budú v Šamoríne v tzv. bubline, počas sústredenia na nich čakajú silovo-vytrvalostná príprava a komplexné fyzické testovanie. Vo štvrtok 17. júna pocestujú slovanisti na herné sústredenie do Rakúska. V komplexe v Bad Tatzmannsdorfe majú predbežne dohodnuté tri prípravné zápasy. Súpermi budú rakúsky druholigista SV Kapfenberger, slovinský vicemajster NK Maribor a pravidelný účastník skupinových fáz európskych súťaží Dinamo Záhreb. V generálke na novú sezónu si Slovan zmeria sily s českým prvoligistom FC Fastav Zlín, hrať sa bude 30. júna o 20.00 h na Tehelnom poli. Úvodný zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov je na programe 7./8. júla. Súpera spozná fortunaligový šampión na žrebe 15. júna.

"Do prípravy sa zapoja aj hráči, ktorým sa skončili hosťovania, rovnako aj tí, ktorých sme si zazmluvnili už počas skončenej sezóny. Už v závere uplynulého ročníka s nami trénoval mládežnícky reprezentant Marián Chobot, na prvom zraze sa bude hlásiť aj David Hrnčár. Ďalšie pohyby v kádri sú v štádiu riešenia, prestupové okno ešte nie je otvorené. O príchodoch či odchodoch budeme informovať v čase, keď budú definitívne dotiahnuté," povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz na oficiálnom webe skslovan.com.

David Strelec sa po zranení vrátil na Slovensko a bude v opatere lekárskeho tímu klubu. "Podľa prvých správ má David poškodený zadný stehenný sval, rozsah natrhnutia, resp. roztrhnutia svalu budeme vedieť až po vyšetreniach. Dnes (štvrtok, pozn.) absolvuje sonografiu, zajtra magnetickú rezonanciu. Potom budeme môcť špecifikovať rozsah zranenia a dobu liečby. Samozrejme, je v opatere našich lekárov a fyzioterapeutov, sme v úzkom kontakte s reprezentačným lekárom. V klube vyvinieme maximálne úsilie, aby bol David čím skôr fit," dodal Trutz.

Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava

7. júna: úvodný zraz (režim v bubline, bez prítomnosti verejnosti a médií)
9. až 15. júna: kondičné sústredenie v Šamoríne (režim v bubline)
17. až 25. júna: herné sústredenie v rakúskom stredisku Bad Tatzmannsdorf
19. júna: SV Kapfenberger (Rakúsko) - ŠK Slovan (v rámci sústredenia)
22. júna: NK Maribor (Slovinsko) - ŠK Slovan (v rámci sústredenia)
24. júna: Dinamo Záhreb (Chorvátsko) - ŠK Slovan (v rámci sústredenia)
30. júna o 20.00 h na Tehelnom poli: ŠK Slovan - Fastav Zlín (Česko)
*zmena v programe zápasov na sústredení vyhradená

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme šk slovan bratislava

Dôležité udalosti