Filip Tůma považuje futbalistov za novodobých gladiátorov. V tom, na akom poste by hviezdil, má jasno

Filip Tůma rozprával o futbale.
Filip Tůma rozprával o futbale. Zdroj: Fortuna liga/TV Markíza

Futbal podľa neho spravil obrovský krok vpred.

Patrí medzi najobľúbenejších slovenských hercov. Hviezda seriálu Oteckovia Filip Tůma však má veľmi blízko aj k futbalu. „Je to šport, ktorý som kedysi hrával. Bolo to dávno, potom to prevalcovali iné športy, iné záujmy,“ povedal s dôvetkom, že stále si rád pozrie kvalitný futbal.

Ako spresnil, na súťaži nezáleží. „Je mi v podstate jedno, či to bude duel Sereď - Liptovský Mikuláš alebo Liga majstrov. Mám rád, keď sa hrá a nesimuluje, keď sa doslova maká. Futbal sa, odkedy som ho začal sledovať, prudko zmenil. Je to priam atletická disciplína,“ domnieva sa.

Futbal podľa neho spravil obrovský krok vpred. „Keď si chalani vyzlečú dresy, vidíte tie vytesané telá, sú to naozaj novodobí gladiátori. Aj sa to celé zrýchlilo, takže aj v tomto smere sa svet posunul,“ doplnil.

Neoddeliteľnou súčasťou každého športu sú fanúšikovia, či už horkokrvní alebo pokojnejší. Ako Tůma priznal, patrí skôr k druhej skupine. „Nie som ten typ, že keď je futbal ide všetko bokom. Samozrejme, ak je Euro alebo majstrovstvá sveta alebo hrá naša reprezentácia, zasadnem k televízii a dopozerám to do konca.“

Bez okolov povedal, čo vie na slovenskom futbale úprimne potešiť. „Fandím slovenskému športu všeobecne, lebo vieme, v akých podmienkach sa nachádza, podobne ako naša kultúra. O to viac je krásne, ak sa niekto dostane do Španielska či Talianska, z čoho mám obrovskú radosť,“ netají nadšenie.

Ako následne skonštatoval, herecké vlohy nezaprie. „Poviem to tak jednoducho, drístať o futbale viem dokonale, problém je však to, že kto by to počúval," hovorí s humorom. V tom, na akom poste by hrával, ak by bol futbalista, má jasno. „Určite útočník. Ja som taký, že skôr dopredu a nie dozadu,“ uzavrel.

Pozrite si rozhovor s Filipom Tůmom o futbale:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.