Marek Sapara považuje futbal za drogu. Nová funkcia ho veľmi chytila za srdce

Marek Sapara.
Zdroj: Fortuna liga/TV Markíza

Niekdajšia opora Ružomberka ukončila profesionálnu kariéru pred tromi rokmi.

Dlhé roky patril medzi najväčšie osobnosti našej najvyššej futbalovej súťaže. Ikona ružomberského futbalu Marek Sapara síce už ukončila profesionálnu kariéru, ako však priznal, z toho, čo mu dal, ťaží doteraz.

„Futbal, je niečo výnimočné, niečo, čo spája ľudí, čo vychováva. Mňa to veľa naučilo disciplíne, akým spôsobom sa mám správať k starším v kabíne, k trénerom, k autoritám,“ povedal majster Slovenska zo sezóny 2005/2006.

Ako dodal, teší ho, že aj v našich zemepisných šírkach čoraz viac priestoru dostávajú mladí hráči. „Práve týmto môžeme dostať na vyššie povedomie nielen ligu, ale aj hráčov v reprezentácii,“ nazdáva sa.

Niekdajší hráč nórskeho Trondheimu či tureckých tímov Ankaragücü, Trabzonspor, Gaziantepspor a Osmanlispor sa rozlúčil s vrcholovým futbalom už pred viac ako tromi rokmi. Zo zápasového tempa však nevyšiel.

„Do dnešného dňa si ho chodím zahrať, hoci v mojom veku to už bolí a človek to potom tri dni cíti. Nedám si však pokoj. Radosť z futbalu je nekončiaca, či ho pozerám alebo komentujem. Je to ako droga,“ netají Sapara, ktorý si už viackrát vyskúšal rolu komentátora zápasov.

Ako priblížil, mudrovanie o niekom inom sa mu páči. „Myslím si, že sa tomu trošku aj rozumiem, a tak ma to aj baví a napĺňa. Som rád, že som takú príležitosť dostal. Vyskúšal som si ju a hneď sa mi aj zapáčila,“ priznal.

Fakt, že TV Markíza bude exkluzívnym vysielateľom Fortuna ligy, bývalý 38-násobný reprezentant víta. „Veľmi sa na to teším, zvlášť teraz na to budem mať viac času. Markíza mi ako prvá dala príležitosť byť v štúdiu. Pokiaľ by bol záujem a tým, že ma to baví a mám to rád, tak veľmi rád prídem,“ uzavrel.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti