Niekdajší búrlivák Ladislav Molnár priznáva vášeň aj pri sledovaní futbalu: Bez nej to nemá úroveň

Ladislav Molnár.
Zdroj: Fortuna liga/TV Markíza

Na otázku o najväčších osobnostiach celej súťaže neváha ani sekundu.

Azda niet v našich zemepisných šírkach futbalového nadšenca, ktorý by nepoznal jeho meno. Ladislav Molnár patrí k najznámejším brankárskym postavám slovenského futbalu. Niekdajší hráč Nitry, Interu, Slovana či Košíc síce už zavesil kopačky na klinec dávno, ako sa nám však zdôveril, futbal ho drží doteraz.

„Priority sú však už nastavené inak. Nie je to už 24-hodinová záležitosť ako to bolo voľakedy. Človek si postupom času usporadúva život,“ priblížil niekdajší skvelý brankár.

Ako vzápätí dodal, futbal vidí ako diagnózu. „Je to príjemné, nesťažujem si. Celý život som sa nesťažoval na futbal a nikdy sa ani nebudem. Je to láska na celý život a hoci ste zažili aj zlé veci, nikdy sa na ňu nespomína v zlom,“ priznáva.

Slovenskú najvyššiu súťaž považuje za adekvátnu tomu, čo má slovenský futbal momentálne k dispozícii. „Sú kluby, ktoré sú finančne zabezpečené a môžu si dovoliť kvalitu, sú aj kluby, ktoré sa vydali mládežníckou cestou, a tiež aj kluby žijúce zo dňa na deň a z roka na rok, takže tomu zodpovedá aj kvality ligy,“ zdôvodnil so želaním, aby sa úroveň súťaže posunula smerom vpred.

Na otázku o najväčších osobnostiach celej súťaže neváha ani sekundu. „Jednoznačne Dominik Greif, ktorý si už tri-štyri roky udržuje stabilnú výkonnosť, čo ho dostalo do reprezentácie,“ chváli oporu bratislavského Slovana. Svoj výber ihneď aj zdôvodnil.

„Slovan ako majster musí mať na tomto poste kvalitu, viem, o čom hovorím. Keď chcete byť majster, základným pilierom výstavby mužstva je kvalitný brankár. Od toho sa to všetko odvíja.“

Je to už viac ako 20 rokov, čo Laco Molnár ukončil aktívnu kariéru. Odvtedy sme ho neraz mohli vidieť v úlohe experta a komentátora. Niet divu, veď podľa vlastných slov je s touto rolou spokojný.

„Cítim sa v nej komfortne, baví ma sledovať zápas, potom ho dostať do analýzy, rozoberať veci, ktoré sa v ňom udiali. Je to podobné ako keď tréner analyzuje zápas, avšak trochu iným štýlom,“ skonštatoval. „Je to pre divákov, do televízie, a nie hráčom. V komunikácii s nimi hovoríte iné slová, výrazy, inak sa správate, kdežto pred divákmi to musíte upratať do kultivovanej podoby,“ dodal exbrankár, známy svojim vášnivým vystupovaním na ihrisku.

Ako ozrejmil, trvá to naďalej, hoci nie už tak výrazne. „Patrí to k tomu, aj pred televízorom zo mňa vyletia vášne. Neviem si predstaviť život bez vášne, nieto futbal. Je to hra emócií a keď v tejto najkrajšej hre na svete nie sú, nemá to úroveň,“ uzavrel.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti