Šéf Markízy o vysielaní Fortuna ligy: Chceme prispieť k tomu, aby sa kluby posunuli na vyššiu úroveň

Matthias Settele.
Zdroj: Fortuna liga/TV Markíza

Matthias Settele priznal, že futbal je jeho najobľúbenejší šport.

Generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele sa už nevie dočkať, kedy sa na obrazovkách TV Dajto a streamovacej služby VOYO odvysielajú prvé zápasy Fortuna ligy. Šéf najúspešnejšej televízie nám v krátkom rozhovore priblížil, čo Markízu viedlo k uzavretiu dohody o spolupráci s našou najvyššou futbalovou súťažou a čo si od nej sľubuje do budúcnosti. Riaditeľ Markízy priznal, že futbal ho očaril už ako malého chlapca.

„Futbal je pre mňa všetkým. Deň pred mojím narodením moja mama prvýkrát a naposledy navštívila futbalové ihrisko. Odvtedy ma ovládla futbalová horúčka. Som členom môjho obľúbeného klubu a chodím na zápasy. Je to skvelé,“ hovorí Settele, no zároveň dodáva, že vášeň je jedna vec, no projekt musí mať logiku aj z obchodného hľadiska.

„Ide skôr o moju osobnú vášeň. V každom meste, v ktorom som pôsobil, či už to bol Kolín alebo Viedeň, som chodieval na futbal. Vysielanie Fortuna ligy však bolo skôr profesionálne rozhodnutie. Táto liga je skvelá a je na vzostupe a chceli by sme spoločne s vedením súťaže niečo vybudovať a prispieť k tomu, aby sa aj zásluhou vysielania a propagácie, kluby posunuli na vyššiu úroveň,“ prezradil šéf Markízy a priblížil aj dlhodobé ciele spolupráce: „Myslím si, že my aj liga sa chceme vyvíjať. Markíze záleží na tom, aby vybudovala VOYO ako silnú streamovaciu službu a Fortuna liga sa snaží byt viac profesionálna - či už sú to nové štadióny, lepší marketing. Myslím si, že toho spolu môžeme urobiť veľa,“ povedal.

Odhliadnuc od biznisu však riaditeľ televízie potvrdil, že práve futbal je pre neho šport číslo 1. „Hrávam tenis a trošku aj golf, mám rád veľa športov, ale futbal mám najradšej. Môj klub je Rapid Viedeň, som dokonca doživotným členom. Z Anglicka mám rád Liverpool, v Nemecku je to 1. FC Kolín, lebo som tam žil. V každej krajine mám nejaký obľúbený klub. Iba na Slovensku taký nemám, lebo oficiálne musím zostať nestranný,“ dodal Settele.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.