Prezident ÚLK Kozák vyzdvihuje kvalitu našej ligy. Veľmi sa mu páči systematická práca jedného klubu

Ivan Kozák.
Zdroj: Fortuna liga/TV Markíza

Podľa Kozáka je futbal akousi psychohygienou.

Futbal je bez debaty najpopulárnejším masovým športom na svete, pričom obrovskej priazni sa teší aj na Slovensku, čo potvrdzuje aj prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák. „Je to jednoduchý šport, keďže sa môže hrať na lúke, v lese, na štadiónoch,“ povedal niekdajší skvelý hráč, ktorý futbal považuje aj za prirodzený pohyb u detí.

Veľa ľudí pri futbale zabúda na každodenné problémy. Aj podľa Kozáka je futbal akousi psychohygienou. „Preto ho praktizuje aj veľa manažérov, ktorí majú náročné povolanie. Prídu na štadión a zmenia sa na fanúšika, ktorý fandí a chce prežiť emóciu pri góle. K tomu však patrí aj sklamanie, teda negatívna emócia. Na štadióne sa dá stres vypustiť, čo je momentálne pre ľudí veľmi dôležité,“ priblížil Kozák.

Ten sa pri bilancovaní uplynulej sezóny netají tým, že bola veľmi ťažká. „Opäť sme mali veľa testovania, prakticky celú sezónu, až na začiatok, sme hrali bez divákov, takže aj emócie na štadiónoch odišli. Liga však bola atraktívna, opäť dala priestor mladým hráčom a opäť sme do posledného kola bojovali o pohárové miestenky. Podarilo sa nám zatraktívniť súťaž,“ skonštatoval s presvedčením, že nás čakajú lepšie časy.

Tie by mohol priniesť aj nový vysielateľ Fortuna ligy, ktorým je práve Televízia Markíza. „Veľmi sa teším z toho, že sa nám podaril tento kontrakt, pretože už teraz vidíme, akým spôsobom k tomu Markíza pristupuje. Verím, že sa viac dostaneme k ľuďom, že im priblížime highlighty, že sa k nim bližšie dostaneme štúdiami," doplnil.

Mnohí nad kvalitou našej ligy mávnu rukou, Kozák však taký skeptický nie je. „Vieme, že tu nikdy nebude hrať Messi alebo Ronaldo, kluby však pracujú veľmi dobre. Dnes už máme infraštruktúru, ktorá je hodná najvyššej súťaže. Za to treba poďakovať majiteľom aj štátu, ktorý tiež prispel,“ dodal.

Zaujal ho predovšetkým jeden klub, a síce Žilina. „Nielen na Slovensku, ale aj v Európe si ju všímajú, že systematickou prácou sa aj u nás dá veľmi úspešne pracovať s mládežou,“ uviedol.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti