Otcovi pomáha v mäsiarstve, teraz vystrieľal postup. Dávnejšie však pre zranenia takmer skončil

Richard Bartoš.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Podľa neho je príčina úspechu jasná.

Liptovský Mikuláš v ostatnej sezóne 2020/2021 dosiahol historický úspech. Klub s takmer 90-ročnou históriou totiž premiérovo postúpil do Fortuna ligy.

Jedna z najväčších opôr tímu a zároveň kapitán Richard Bartoš priznal, že vďaka tomuto úspechu pobláznili ľudí. „Keďže nemohli byť na štadióne, nemali sme veľkú odozvu. Z toho čo však vieme sú všetci šťastní, pretože to nikto nečakal. Najmä pre tento úspech mesto teraz trochu viac žije futbalom, dostal sa do povedomia,“ uviedol s dôvetkom, že oslavy sa natiahli takmer na týždeň.

V II. lige možno boli papierovo silnejšie tímy, víťazmi sú však práve hráči Tatrana. Podľa Bartoša je príčina jasná. „V súťaži bolo viacero adeptov na postup a treba povedať, že my sme ním neboli. Práve to, že sme mali rozviazané nohy, nám pomohlo a hrali sme dobre. Kabína držala dokope, takže sa nám darilo hrať dobrý futbal. Nakoniec to takto vypálilo,“ priznal Bartoš, s 15 gólmi najlepší strelec tímu. Nečudo, že je sám so sebou spokojný. „Z individuálneho hľadiska to bola dobrá sezóna. Na prvom mieste je však tímový úspech,“ uviedol.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Postupom medzi elitu šokovali celé Slovensko: Hráči hrajú len za pár stovák, bežne majú aj druhú prácu

Nový ročník, vôbec prvý pre Liptovský Mikuláš vo Fortuna lige, sa blíži. Podľa Bartoša v klube doň budú vstupovať s podobnými cieľmi, aké mali pred uplynulou sezónou. „V prvom rade budeme chcieť hrať dobrý futbal. Uvidíme, na čo to bude stačiť, lebo úroveň tejto súťaže je už vyššia," povedal útočník, ktorý popri futbale pomáha otcovi v mäsiarstve. Ako priblížil, či v tom bude pokračovať ešte nevie. „Ak bude taká možnosť, že predpoludním bude voľno, tak áno, avšak prvoradý bude futbal.“

Nechýbalo však veľa a dnes by z neho nebol ten, kto vystrieľal Liptákom historický postup medzi slovenskú elitu. Vzhľadom na zranenia totiž kedysi hrozilo, že s futbalom bude musieť skončiť. Teraz si však opäť zahrá Fortuna ligu. „Aj vo futbale, podobne ako v živote, sú pekné príbehy. Nečakal som, že po siedmich rokoch sa opäť dostanem do najvyššej súťaže, avšak o to viac si to vážim,“ uzavrel.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti