VIDEO: Jeden krajší ako druhý. Pozrite si sedem najkrajších gólov minuloročnej Fortuna ligy a hlasujte

Strelci najkrajších gólov sezóny.
Zdroj: fortunaliga.sk

Uplynulá sezóna Fortuna ligy bola historicky najgólovejšou.

Uplynulá sezóna Fortuna ligy bola historicky najgólovejšou. V 197 zápasoch padlo dovedna 574 gólov, čo predstavuje priemer 2,91 gólu na zápas. My vám ponúkame sedem z nich, ktoré považujeme za najkrajšie. Hlasujte za podľa vás najkrajší TU.

Drzý prienik Davida Strelca   

Do nominácie na Gól sezóny patrí drzý prienik Davida Strelca cez obranu Michaloviec. Mladý zakončovateľ Slovana si to namieril s loptou cez všetkých, obranou prešiel ako nôž maslom, posadil na zadok brankára a rutinérsky zakončil.   

Ramirezova delovka z takmer 30-tich metrov   

Tak toto bol nádherný gól, ktorý získal aj ocenenie Gól mesiaca. Eric Ramirez poslal loptu z takmer 30tich metrov na ružomberskú bránu, kde stál dvojmetrový Matúš Macík, no aj ten bol prikrátky. Ramirez to trafil parádne, nechytateľne!   

Miloš Lačný a jeho milimetrová strela   

Miloš Lačný sa po návrate na Slovensko uviedol vskutku parádnym spôsobom. Na ihrisku Senice zachraňoval bod pre ŠKF Sereď takýmto exkluzívnym gólom. Jeho technický pokus z hranice šestnástky spĺňa najprísnejšie kritériá.   

Pačindove žonglérske kúsky a volej Savvidisa    

Kyriakos Savvidis patril k najlepším hráčom Spartaka v uplynulej sezóne a takisto k tým, kto dával dôležité a krásne góly. Na ihrisku Pohronia zachraňoval v 3 min. nadstaveného času remízu takýmto parádnym spôsobom. Trafil to z voleja a z otočky naozaj ukážkovo, no za svoj gól vďačí aj Erikovi Pačindovi, ktorý si v súperovej šestnástke najskôr schuti zažongloval, aby potom presne prihral Savvidisovi.   

Bernátov volej   

Volej Jána Bernáta dokumentuje hru Žiliny v uplynulej sezóne. Šošoni hrali nebojácne, aktívne a bavili fanúšikov futbalu. Presne v tomto duchu bol aj gól Jána Bernáta na Tehelnom poli. Ďuriš sa najskôr krásne zbavil obrancu na kraji poľa, odcentroval, našiel kopačku Jána Bernáta, ktorý zakončil... nádherne.   

Weissov premiérový gól v našej lige   

Gól Vladimíra Weissa bol takisto z kategórie nádherných a zaslúži si nomináciu na Gól sezóny. Odrazenú loptu trafil z voleja technicky a presne do siete. Márne sa za loptou načahoval brankár DAC Martin Jedlička. Weiss si týmto gólom otvoril vo Fortuna lige strelecký účet.   

Balič vymietol pavučiny   

Andrija Balič je druhým zástupcom DAC v ankete Gól sezóny Fortuna ligy 2020/21. Duel DAC v Žiline bol bohatý na góly, no presný zásah chorvátskeho „špílmachra“ sa týči nad všetkými ostatnými. Po tom, čo si prebral loptu, ju poslal spoza šestnástky na bránu Žiliny a dopadlo to tak, že srdce futbalového fanúšika zaplesalo.

Najkrajšie góly nájdete na tomto videu:


Zdroj: YouTube/Fortuna liga

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti