Sereď sa z 5. ligy prebojovala až medzi elitu. Na vlastný štadión si ešte musí počkať

Na snímke radosť hráčov Serede, zľava kapitán Ľubomír Michalík, Aldo Baez a Jozef Menich po postupe do skupiny o titul.
Zdroj: TASR

Hneď pri svojej premiére v najvyššej súťaži sa Seredi podarilo umiestniť na 6. mieste, čo je pre klub zároveň historicky najlepší výsledok.

Začiatky organizovaného futbalu v Seredi sa datujú do roku 1914, keď bol v meste založený Seredský športový klub. Po niekoľkých rokoch bol premenovaný na TJ Slavoj Sereď. Seredský klub väčšinu svojej histórie pôsobil v nižších súťažiach.

V 80. rokoch minulého storočia sa prebojoval 2. Slovenskej národnej ligy, ktorá bola vtedy druhá najvyššia súťaž na území Slovenska. Potom prišiel úpadok a v druhej polovici 90. rokov Sereď pendlovala medzi 4. a 5. ligou. V lete 2014 klub oslavoval storočnicu, ktorú okorenil postupom do druhej najvyššej súťaže.

Najúspešnejšie obdobie v histórii klubu prišlo iba nedávno. Historicky prvý postup do najvyššej súťaže zaznamenali Seredčania v sezóne 2017/18, keď po zisku druholigového titulu postúpili do najvyššej súťaže, kde sa prvýkrát predstavili v sezóne 2018/19. Hneď pri svojej premiére medzi elitou sa Seredi podarilo umiestniť na 6. mieste, čo je pre klub zároveň historicky najlepší výsledok v rámci Fortuna ligy.

V rámci Slovenského pohára (Slovnaft Cup) je pre Sereď najväčším úspechom účasť vo štvrťfinále v sezóne 2019/20.

Názvy klubu:

1914 - Sereďský športový klub
1950 - TJ Slavoj Sereď (Telovýchovná jednota Slavoj Sereď
1966 - TJ Hutnik Sereď
1993 - ŠKF Sereď (v rokoch 2018-2020 vystupoval klub aj pod sponzorským názvom ŠKF iClinic Sereď)

Legendy klubu a významní hráči:

Ľubomír Michalík, Adam Morong, Tidiane Ba, Martin Mečiar

Najvýraznejšou postavou súčasného kádra je obranca Ľubomír Michalík (37), ktorý je kapitánom mužstva. V najlepších rokoch behal po trávnikoch Premier League a obliekal reprezentačný dres.

Zdroj: TASR

Štadión

Prechodným domovským stánkom futbalistov Serede je v súčasnosti ViOn Aréna v Zlatých Moravciach, ktorá má kapacitu 4006 miest na sedenie.

Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

ŠKF Sereď bude hrať v Zlatách Moravciach kým sa neskončí rekonštrukcia Mestského štadióna v Seredi, ktorý nespĺňal podmienky pre najvyššiu súťaž. Po dokončení by mal mať kapacitu 4-tisíc miest.

Rekonštrukcia nového štadióna je však v nedohľadne, výstavba mešká pre nedoriešené financovanie. Prvý komplexnejší štadión na rovnakom mieste postavili ešte v roku 1962.

‼ AKTUÁLNE INFO O ŠTADIÓNE ‼ V ďalšom príspevku informácie v akom priebehu rekonštrukcia sa momentálne rieši náš štadión v Seredi .

Uverejnil používateľ ŠKF Sereď Piatok 28. februára 2020


SEREĎ/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.