Ružomberok sa chce vrátiť medzi elitnú šestku, v kádri nastalo viacero zmien

Zľava tréner Ružomberka Peter Struhár a generálny riaditeľ Ľubomír Golis.
Zdroj: TASR

Liptáci sa väčšinou pripravovali v domácich podmienkach, no absolvovali aj týždňový kemp v poľskej Opalenici.

Ružomberskí futbalisti sa chcú v novej fortunaligovej sezóne vrátiť do hornej šestky- Po skončení uplynulého ročníka, v ktorom sa po prvý raz od zavedenia terajšieho hracieho modelu nedostali do skupiny o 1. - 6. miesto, došlo pod Čebraťom k niekoľkým zmenám.

Novým trénerom sa stal 37 - ročný Peter Struhár a asistentom jeho rovesník Peter Tomko. Viaceré pohyby nastali aj v kabíne mužstva.

„Bol som veľmi rád, že ma klub oslovil. Hneď po angažovaní som sa veľmi tešil na novú robotu. Sú to mladí chalani, s ktorými je radosť pracovať. Čo sa týka tlaku, ten musí byť vždy, či je to normálne zamestnanie, alebo športová rehoľa. Viem, že nízke ciele sa v Ružomberku nedávajú. Je to stabilizovaný klub, ktorý musí mať ambíciu byť v hornej polovici,“ uviedol nový hlavný kouč.

Konkrétnejšie métu pre sezónu 2021/2022 ozrejmil generálny riaditeľ tamojšej futbalovej akciovky Ľubomír Golis: „Chceme byť súčasťou prvej šestky, no nechceme takýto zámer naplniť až na poslednú chvíľu. Prajem si, aby mužstvo sa pravidelne prezentovalo kvalitným futbalom a dobrými výsledkami.“

Liptáci sa väčšinou pripravovali v domácich podmienkach, no absolvovali aj týždňový kemp v poľskej Opalenici. Mužstvo odohralo päť prípravných stretnutí s bilanciou 4 výhry - 1 prehra.

„Najprv sme sa zamerali na otestovanie hráčov, aby sme sa mali z čoho odraziť. Takisto sme spoznávali chalanov, no mnohí svojho času prešli mojimi rukami v ´béčku´. Prípravné zápasy nám ukázali, že s každým mužstvom môžeme hrať otvorenú partiu. Pripravovali sme sa na rozostavenie 4 - 2 - 3 - 1, pričom našim plánom je produkovať rýchly, behavý futbal,“ dodal Struhár.

K určitému prievanu došlo v hráčskom kádri. Aktuálnou novinkou je hosťovanie stredopoliara Jakuba Tancíka z Nitry s opciou.

Predtým do mužstva, na prestup, prišli ďalší futbalisti spod Zobora - Lukáš Fabiš a Samuel Šefčík, pričom druhý menovaný je po operácii menisku. Do kádra sa dostali tiež mladíci z vlastnej akadémie.

Čo sa týka pohybov smerom von, po hosťovaní v ruskom Achmate Groznyj, do Baníka Ostrova prestúpil Ladislav Almási. Klub sa tiež rozlúčil s hráčmi z jarného kádra - s Matejom Čurmom, Lukášom Kojnokom a Dávidom Filinským, ktorým sa naplnili zmluvy.

V riešení je prestup Tichomíra Kostadinova, o ktorého prejavil záujem Slovan Bratislava.
Hráčsku kabínu na tlačovke zastupoval jej šéf Ján Maslo. „Veru, tých zmien bolo dosť. Aj tréningový proces bol trochu iný, keď kondícia sa robila priamo na ihrisku s loptami. Kolektív je mladý, veľa chlapcov ešte bude len zbierať ligové skúseností. Od začiatku však musíme kolektívnymi výkonmi čo najviac bodovať,“ povedal ružomberský kapitán.

RUŽOMBEROK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti