Majster proti nováčikovi. Štartuje nový ročník Fortuna ligy, už aj s novým vysielateľom

Rihanna
Zdroj: TASR

Hrací model FL zostal nezmenený.

Do začiatku v poradí 29. ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže nás delia už len hodiny.

Okrem zmeny oficiálnej lopty dochádza aj k zmene vysielateľa. Už piatkový úvodný zápas AS Trenčín so Zlatými Moravcami prinesie premiérovo stanica Nova Sport, ktorá bude naživo vysielať každý týždeň vybraný piatkový zápas.

Ligový futbal bude zas každú nedeľu patriť TV Dajto. Štyri zostávajúce zápasy bude vždy prinášať streamovacia služba VOYO pre svojich predplatiteľov. Fanúšikovia futbalu sa môžu tešiť aj na sprievodné štúdiá so zaujímavými hosťami, futbalový magazín plný najatraktívnejších momentov, ako aj na exkluzívnu talkšou.

Hrací model FL zostal nezmenený. Základná časť má 22 kôl, na jeseň sa ich odohrá 19 s predvianočným finišom (18.-19. decembra). Trojkolová jarná časť by sa podľa predbežného harmonogramu mala začať 12. februára 2022, základná časť vyvrcholí 22. kolom v termíne 26.-27. februára.

Prvých šesť tímov v tabuľke odohrá v skupine o titul systémom každý s každým doma-vonku desať zápasov, v dolnej polovici tabuľky sa rovnakým spôsobom bude hrať o udržanie, príp. o baráž o účasť v EKL.

Majster proti nováčikovi a ďalší program

Dvojnásobný obhajca domáceho double bratislavský Slovan sa predstaví v sobotu na pôde nováčika súťaže MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý bude hrávať svoje domáce zápasy v Poprade.

Ružomberok v ten istý deň privíta Senicu, ktorá sa v minulom ročníku zachránila až v baráži proti Banskej Bystrici. V nedeľu nastúpi vicemajster uplynulej sezóny FC DAC 1904 Dunajská Streda na ihrisku MFK Zemplín Michalovce, MŠK Žilina hostí Sereď a trnavský Spartak uzavrie program domácim duelom s FK Pohronie.

Zisk titulu je pre Slovan primalý

Slovan povedie za dvanástym titulom v novodobej ére bývalý reprezentačný kouč Vladimír Weiss st., ktorý v lete dotiahol do tímu viacerých skúsených hráčov (Jaromír Zmrhal, Jaba Kankava, Guram Kashia), ale aj mladú krv (Adrián Chovan, Dávid Hrnčár).

Cieľ ovládnuť domácu scénu je už pre Slovan primalý, väčšiu váhu pripisuje vedenie klubu dosiahnutiu úspechu v Európe.

Pred štartom sezóny jasne deklarovalo, že sa pokúsi kvalifikovať do skupinovej fázy niektorej z troch pohárových súťaží, aby aspoň čiastočne vykrylo straty súvisiace s pandémiou koronavírusu. Momentálne Slovan súperí s Young Boys Bern v 2. predkole Ligy majstrov, doma remizoval so švajčiarskym šampiónom 0:0.

Najväčší konkurenti

Najväčšou konkurenciou pre „belasých“ by mala byť opäť Dunajská Streda. Zaujímavé posily prišli do Spartaka Trnava, ktorá angažovala svojho bývalého hráča Romana Procházku a do útoku získala na trvalý prestup z Rijeky severomacedónskeho reprezentanta Milana Ristovského, ktorý sa predstavil aj na EURO 2020.

„Omladina“ Žiliny už v minulej sezóne mútila vodu na horných poschodiach a dá sa očakávať, že hráči po nadobudnutí cenných skúseností budú pod taktovkou ambiciózneho Pavla Staňa predvádzať ešte lepšie výkony.

Tímy, ktoré zrejme budú bojovať o záchranu

Boju o záchranu sa vzhľadom na kvalitatívne zloženie tímu zrejme nevyhne Senica, ľahká sezóna nečaká ani Sereď, Liptovský Mikuláš a Michalovce.

K výmenám trénerom sa počas letnej prestávky siahla až polovica tímov - AS Trenčín (Peter Hlinka), MFK Ružomberok (Peter Struhár), FK Senica (Pavel Šustr), MFK Zemplín Michalovce (Miroslav Nemec), ŠKF Sereď (Juraj Jarábek) a FK Pohronie (Gergely Geri).

Okrem Liptovského Mikuláša nebude hrať domáce zápasy vo svojom meste ani Sereď, ktorej opäť podali pomocnú ruku Zlaté Moravce.

Program 1. kola FL:

piatok 23. júla
20.00 AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble /rozhodujú Ziemba - Vorel, Jekkel, PP Nova Sport/

sobota 24. júla
18.00 MFK Ružomberok - FK Senica /Kružliak - Pozor, Štofik/
18.00 MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava /Prešinský - Ádám, Galo/

nedeľa 25. júla
17.00 MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda /Kráľovič - Štrbo, Weiss/
18.00 MŠK Žilina - ŠKF Sereď /Smolák - Straka, Roszbeck/
20.00 FC Spartak Trnava - FK Pohronie /Očenáš - Hancko, Poláček, PP Dajto/

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.