VIDEO: Po bezgólovom prvom polčase to prišlo. Sereď s Ružomberkom predviedli päťgólovú prestrelku

V pozadí Adam Brenkus (Ružomberok) strieľa druhý gól penalty v zápase 2. kola Fortuna ligy proti Seredi.
Zdroj: TASR

Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Futbalisti Ružomberka vyhrali v piatkovej predohrávke 2. kola Fortuna ligy nad Sereďou 3:2. Hralo sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 2:3 (0:0)
Góly:
74. Jureškin, 86. Radič - 50. Michalík (vlastný), 54. Brenkus (z 11 m), 70. Dopater. Rozhodovali: Marhefka - Bednár, Vitko, ŽK: Hurtado, Kadlec - Brenkus, Fabiš
Sereď: Iliev - Kadlec, Dias, Michalík (66. Radič), Hurtado - Potoma, Machuča (65. Jureškin) - Morong, Gatarič, Popovič (66. Hučko) - Haša
Ružomberok: Krajčirík - Fabiš, J. Maslo, Mojžiš Madleňák - Zsigmund - Gerec, Múdry (81. Luterán), Brenkus (67. Dopater), Selecký (46. Boďa) - Regáli (60. Tancík)

I. polčas

Už v 4. minúte mohol otvoriť hlavou skóre Gatarič, no Krajčírik končekmi prstov ratoval na roh. Na opačnej strane musel v 10. minúte zasiahnuť Iliev po strele Brenkusa.

Rušné prvé dejstvo prinieslo viacero pološancí na oboch stranách, no nemali gólové vyústenie. Neujala sa ani strela Hašu, ktorá v 40. minúte opečiatkovala konštrukciu ružomberskej bránky.


II. polčas

Hostia išli do vedenia v 50. minúte, keď si Regáliho pokus zrazil do vlastnej siete Michalík. Raketový vstup "Ruže" do druhého polčasu podčiarkol Brenkus druhým gólom z jedenástky, ktorú zavinil Michalík faulom na Gereca.

Gól na 0:1


Na rozdiel triedy upravil striedajúci Dopater.

Gól na 0:3


Sereď sa síce dokázala dvoma gólmi priblížiť k súperovi, no nezabránila druhej prehre v novej sezóne.

Highlighty celého zápasu


Sledujte nový magazín Góóól! - vždy v pondelok o 18.00 na VOYO a o polnoci na Dajto! Góóól! To je radosť z hry, ale aj nový futbalový magazín, ktorý vás prevedie každým kolom futbalovej Fortuna ligy. Zostrihy zápasov, bezprostredné reakcie, rebríčky a analýzy, rozhodujúce momenty a najkrajšie góly.

TRNAVA/TASR, tvnoviny

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti