VIDEO: V zápase Ružomberok Michalovce gól nepadol. Zápas ponúkol niekoľko vyložených šancí

Ružomberok Michalovce 6. kolo Fortuna ligy.
Zdroj: TV Markíza

Ružomberčania boli v zápase aktívnejší, avšak gólu sa nedočkali.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 0:0

ŽK: Ošima (Michalovce). Rozhodovali: Dohál - Jekkel, Štofík - 617 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Kochan (43. Takáč) - Regáli (69. Boďa), Brenkus (62. Dopater), Kostadinov (43. Tancík) - Gerec.

Michalovce: Száras - Vaško, Šuľa, Ranko - Kotula, Neofytidis, Begala, Mendes (80. Magda) - Žofčák (80. Kvocera), Trusa (Kanu), Ošima (57. Popovits).

I.Polčas

S väčším apetítom zápas otvorili hostia. V 7. min. min. sa im naskytla prvá príležitosť, keď zvnútra šestnástky štipľavý projektil vyslal Ošima a Krajčírik reflexívne loptu vyrazil. Chvíľu trvalo, kým sa Liptáci dostali do nejakých obrátok.

Prvú príležitosť na otvorenie skóre mali v 15. min., keď Madleňák poslal dlhý center do michalovskej šestnástky a veľa nechýbalo, aby Gerecova hlavička mala prívlastok gólová. V 31. min. po pravej strane zbehol Regáli a Kochana z bezprostrednej blízkosti skvele vychytal Száraz.

Celkove prvý polčas bol dosť fádny, akciám na oboch stranách chýbala plynulosť, priamočiarosť i presnosť.

II. Polčas

V druhom dejstve, od jeho začiatku, bola aktivita na domácich kopačkách. Ružomberčania búšili do svojho súpera a snažili sa o zmenu bezgólovú V 65. po chybe Vaška sa sa pred brankárom Zemplínčanom ocitol Regáli, ale trafil len Száraza.

O chvíľu na to Gerec obišiel aj gólmana Zemplínčania, ale tiesnený v koncovke neuspel. V 69. min. Kanu gólovku ponúkol Popovitsovi a domácich ratoval J. Maslo, keď sa odvážne vrhol do strely.

Vzápätí Száras na bránkovej čiare zlikvidoval Madleňákovu príležitosť. V 77. min. zase pohrozili Michalovčania, keď Žofčákova obaľovačka preletela popri vzdialenejšej žrdi.

V 83. min. mal Kvocera obrovskú príležitosť, sám išiel na strážcu domácej svätyne Krajčírika, ktorý strelu vytesnal na žrď a roh.

V poslednej minúte Krajčírik v tutovke fantasticky vychytal agilného Popovitsa. Druhý počas bol pod Čebraťom živší a zaujímavejší, ale futbalového korenia sa diváci nedočkali.


RUŽOMBEROK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti