VIDEO: Trenčín zaznamenal veľmi cenný výsledok. Zo Žiliny si vezie všetky body

Zľava Kingsley Madu a vzadu vpravo Samuel Lavrinčík (Trenčín) a uprostred Tibor Slebodník (Žilina).
Zdroj: TASR

Trenčanom vyšiel úvod zápasu.

Futbalisti MŠK Žilina prehrali v 7. kole Fortuna ligy na domácej pôde s AS Trenčín 1:3.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:3 (1:2)
Góly:
42. Ďuriš - 8. Madu, 39. Kadák, 48. Azango. Rozhodovali: Sedlák - Hrmo, Zemko, ŽK: Minárik - Lavrinčík, Yem, Pires
Žilina: Petráš - Slebodník, Minárik, Kopas, Sluka - Rusnák, Fazlagič (78. Mráz), Myslovič (46. Gono) - Jibril (65. Jambor), Ďuriš (76. Iľko), Bičachčjan (46. Kaprálik)
Trenčín: Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Lavrinčík (90. Hollý), Ghali, Kadák (82. Gaži), Zubairu, Azango (82. Letenay) - Jendrišek (76. Ibrahim)


I. polčas

Trenčanom vyšiel úvod zápasu a už v 8. minúte sa pod Dubňom ujali vedenia, keď peknú kombináciu zakončil Madu.

Žilinčania sa snažili rýchlo vyrovnať. V 20. minúte sa v šanci ocitol Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím.

Na opačnej strane po dravom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Po ďalšej akcii agilného Azanga mali Trenčania výhodu priameho kopu, Kadák však trafil iba do múru.

Hostia pokračovali v aktivite a v 39. minúte zvýšili na 2:0, keď sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák.

Domácim sa do prestávky ešte podarilo znížiť zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky dopravil loptu do poloodkrytej bránky.


II. polčas

Do druhého polčasu poslal žilinský tréner Pavol Staňo na ihrisko Gona a Kaprálika v snahe oživiť hru, no v 49. minúte inkasovali "šošoni" tretíkrát, keď Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša.


Po delovke Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Domáci pohrozili Fazlagičom, jeho strelu však trenčianska obrana zblokovala.

Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční, pri šanciach Khaliho a Kadáka sa vyznamenal Petráš.

Strela Azanga po akcii Jendriška mierila tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor už zmenu skóre nepriniesol, pri strele Slebodníka predviedol výborný zákrok Kukučka.


ŽILINA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti