Už 161. ligové derby Trnavy so Slovanom prinesie priamy súboj o prvú pozíciu. Kto má lepšiu formu?

Nicolás Tagliafico z Ajaxu oslavuje gól v dueli LM proti Lille.
Zdroj: TASR

Oba celky sú zhodne na prvej priečke Fortuna ligy.

Najbližšie, v poradí jedenáste fortunaligové kolo prinesie súboj jesene. V nedeľu 17. októbra sa totiž na Štadióne Antona Malatinského v Trnave odohrá najprestížnejšie slovenské ligové derby s poradovým číslom 161 - Spartak Trnava verzus Slovan Bratislava.

O tom, že pôjde o súboj ako remeň svedčí aj fakt, že oba tradičné kluby majú na konte po 23 bodov, vďaka čomu sú na čele tabuľky. Víťaz šlágra tak získa nesmierne cenný zápis.

Z posledných piatich zápasov viac vyťažili spartakovci, ktorí zaknihovali štyri triumfy, z toho až tri na ihriskách súperov, pričom ťahajú trojzápasovú šnúru bez inkasovaného gólu.

Výraznou mierou k tomu prispel 37-ročný Martin Škrtel. Niekdajšia dlhoročná opora reprezentácie patrí k ozdobám celej súťaže a na stopérskom poste si skvele rozumie s o 19 rokov mladším kolegom Sebastianom Kóšom.

Predpokladaná zostava Trnavy: Takáč - Procházka, Škrtel, Kóša, Twardzik - Bukata, Savvidis - Vlasko, Čabral, Badimbele - Ristovski

Slovan má „bílym andelom“ čo vracať, veď v ostatnom vzájomnom fortunaligovom súboji prehral v Trnave v nadstavbovej Skupine o titul rozdielom triedy 0:3. Teraz však zverencom kouča Vladímira Weissa forma pomaly graduje.

Uplynulé dva ligové duely zvládli s impozantným skóre 8:1, pričom v skupine Európskej konferenčnej ligy uhrali cenný bod na trávniku PAOK Solún. „Belasí“ však zrejme nebudú môcť rátať s Vladímirom Weissom mladším, dlhšie sú mimo hry Dávid Holman a Lucas Lovat.

Predpokladaná zostava Slovana: Chovan - Medvědev, Kašia, Božikov, De Marco - Dražic, de Kamps, Kankava, Green - Mráz, Henty

Zápas Trnava - Slovan môžete sledovať v nedeľu 17. októbra od 16.25 na VOYO alebo DAJTO. Ostatné zápasy bude vždy prinášať streamovacia služba VOYO pre svojich predplatiteľov. Fanúšikovia futbalu sa môžu tešiť aj na sprievodné štúdiá so zaujímavými hosťami.

TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme FC Spartak Trnava

Dôležité udalosti