Michalovce hlásia zvučnú posilu. Na Zemplín mieri hráč slávnej Barcelony

Gólová radosť Michalovčanov prvom semifinále Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava.
Zdroj: TASR

Klub o tom informoval v piatok na svojej webstránke.

Novou posilou slovenského futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce sa stal Španiel Brian Peňa Perez-Vico.

Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar prestúpil do fortunaligového tímu z FC Barcelona, odchovanec slávnej akadémie La Masia podpísal s MFK zmluvu do leta 2024. Michalovský klub o tom informoval v piatok na svojej webstránke.

Peňa Perez-Vico rozšíril početnú španielsku enklávu pri Laborci, dres Michaloviec obliekajú aj jeho krajania Alfonso Artabe Meca, Alejandro Mendez Garcia, Pablo Gallego Lardies a Jose David Casado, ktorý je takisto odchovanec La Masie.

Perez-Vico sa narodil v katalánskom meste Vilafranca del Penedes, vzdialené iba 45 km od Camp Nou.

Po futbalových začiatkoch v FCBEscola, čo je akadémia FC Barcelona pre deti vo veku 6 až 12 rokov, pokračoval v CF Damme a Espanyole Barcelona, odkiaľ sa ako dorastenec vrátil do slávnejšieho FC.

„Nikdy som na Slovensku nebol a nevedel som, do čoho idem. Avšak od prvého dňa som v Michalovciach veľmi spokojný. S novými spoluhráčmi som sa hneď skamarátil, do kolektívu ma prijali výborne, čo ma veľmi teší. V rýchlejšej adaptácii mi pomáhajú aj moji krajania. Musím však povedať, že všetci chlapci v kabíne sú super,“ uviedla čerstvá akvizícia pre klubový web.

NOVÁ POSILA | Zo španielského veľkoklubu FC Barcelona k nám prichádza 19-ročný talentovaný stredopoliar Brian Peňa...

Uverejnil používateľ MFK Zemplín Michalovce   Štvrtok 7. októbra 2021

Zdroj: Facebook/MFK Zemplín Michalovce

Peňa Perez-Vico vyrastal po boku hráčov ako Ansu Fati, Gavi či Ilaix Moriba, bežne vídaval hviezdneho Argentínčana Lionela Messiho, ktorý bol až do tohto leta dlhé roky oporou FC Barcelona.

„Viackrát som sa s ním stretol cestou na tréning a vždy sme sa pozdravili,“ poznamenal futbalista, ktorý prichádza do Michaloviec so smelými ambíciami: "Verím, že vyhráme ligu a získame titul.“

Pod príchod barcelonského odchovanca do MFK Zemplín sa podpísal Marián Kelemen, bývalý brankár a v súčasnosti hráčsky manažér, ktorý má so španielskym futbalom bohaté skúsenosti.

„Prechod z mládežníckeho do seniorského futbalu nebýva vždy jednoduchý, ale Brian má predpoklady na to, aby sa v michalovskom mužstve uchytil. Som presvedčený, že časom sa môže stať oporou MFK Zemplín, pretože sa v ňom ukrýva nesporný talent. Z futbalovej abecedy vie všetko, má výborný výber miesta aj techniku. Ako sa v Michalovciach chytí, to záleží iba na ňom. Potenciál na to rozhodne má,“ konštatoval Kelemen.

MICHALOVCE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme MFK Zemplín Michalovce

Dôležité udalosti