Tréner Trnavy exkluzívne: Najviac sa bál Kmotrík. On tlačil na to, aby sa už nehralo

Michal Gašparík.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ako uviedol, jeho tím mal záujem zápas dohrať.

Nedeľňajšie derby 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa skončilo predčasne. Duel trnavského Spartaka so Slovanom Bratislava sa predčasne skončil už v 14. minúte po nesprístojnostiach, ktoré sa udiali na ihrisku aj mimo neho.

Negatívne momenty v pozápasovom rozhovore odsúdil aj domáci kouč Michal Gašparík. „Nemalo by sa to stávať. Takéto veci by mali byť zabezpečené a mali by sa predvídať. Niečo podobné sa stalo aj nám na Slovane, kde nám inzultovali hráča. Bohužiaľ, sviatok futbalu sa zmenil na hanbu,“ uviedol.

Ako dodal, jeho tím mal záujem zápas dohrať. „Pokračovať nechcel generálny riaditeľ Slovana. Necítili sa tu bezpečne, taký bol dôvod. Najviac sa bál asi on, on to tlačil do toho, aby sa už nehralo,“ uzavrel lodivod dúfajúc, že kabína Spartaka na tieto neprístojnosti nijako nedoplatí.

Slovan si za fanúšikmi stojí

„Slovan stojí za svojimi fanúšikmi. Z nášho pohľadu išlo o jednoznačné zlyhanie usporiadateľskej služby, ktorá fanúšikom z domáceho sektora umožnila jednak prejsť nad náš sektor, a potom mohli vstúpiť priamo na ihrisko. Rovnako odsudzujeme následný zásah voči našim priaznivcom. Rešpektujeme rozhodnutie o predčasnom ukončení zápasu, v tejto chvíli ho považujeme za správne, pretože celý problém vznikol zlyhaním usporiadateľskej služby domáceho klubu,“ povedal pre oficiálnu webovú stránku Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Zápas ukončil hlavný rozhodca, no naše stanovisko bolo jasné - nechceli by sme pokračovať po tom, ako boli naši fanúšikovia neprávom potrestaní a vytlačení zo štadióna. Hráme a bojujeme pre nich, a hrať bez nich by pre nás nemalo skutočný zmysel. Osobne za nimi stojím, celý problém totiž vnikol zlyhaním domácej usporiadateľskej služby. Veríme, že sa napriek dnešným nepríjemným zážitkom vrátite z Trnavy všetci domov v rámci možností zdraví, a že vo štvrtok sa uvidíme na Tehelnom poli proti Lincolnu. Klub za vami bude vždy stáť. Spolu sme Slovan,“ dodal Kmotrík ml.

TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti