Polícia už vyčíslila, koľko ju stál zásah na futbalovom štadióne v Trnave

Derby poznačilo vyčíňanie chuligánov.
Zdroj: TV Markíza

Disciplinárna komisia SFZ vydala predbežné opatrenia, na základe ktorých musí Trnava hrať doma bez divákov a fanúšikovia Slovana nemôžu vycestovať na zápasy vonku.

Polícia už vyčíslila, koľko ju stál zásah na futbalovom štadióne v Trnave. Podľa našich informácii si budú pýtať desaťtisíce. Celková cena zásahu by mala byť niečo vyše 40-tisíc eur. Vymáhať ich budú od Spartaka Trnava.

Zápasom, ktorý sa predčasne skončil hromadnou bitkou fanúšikov sa dnes zaoberala aj disciplinárka. Rozhodla zatiaľ o predbežných ochranných opatreniach.

Trnava musí do rozhodnutia hrať domáce stretnutia bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov. Priaznivci Slovana sa nedostanú na zápasy na ihriskách súperov.

Hlavný rozhodca nedeľňajšieho šlágra Filip Glova musel po vniknutí fanúšikov oboch tímov na hraciu plochu po necelej štvrťhodine duel ukončiť. Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) duel FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava v stredu skontumovalo výsledkom 0:3.

Disciplinárna komisia SFZ by mohla definitívne rozhodnúť o trestoch na budúci týždeň, no možno aj neskôr.

„DK SFZ vo štvrtok síce nerozhodla o trestoch za nechutné udalosti, ktoré sa udiali počas zápasu, ale udelila predbežné ochranné opatrenia. DK SFZ tresty zatiaľ nevyriekla, keďže chce získať čo najviac pokladov a všetko dôkladne prešetriť. Už budúci štvrtok 28. októbra vypočuje zástupcov oboch klubov a mali by padnúť tresty. Dovtedy však uložila predbežné ochranné opatrenia Spartaku Trnava na všetky domáce zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu odohrať ich bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov, pokiaľ sa nerozhodne vo veci samej. Predbežné ochranné opatrenia DK uložila aj Slovanu Bratislava s tým, že ich fanúšikovia majú zákaz vycestovať na všetky zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu hrané na ihriskách súperov, až kým sa nerozhodne vo veci samej. Nejde teda o sankcie, ale len o predbežné opatrenia, ktoré budú platiť, kým nebude rozhodnuté o trestoch,“ uvádza sa v stanovisku na oficiálnej zväzovej stránke.

Trnava sa v sobotňajšom zápase 12. kola FL predstaví na ihrisku Pohronia, Slovan privíta o deň neskôr na štadióne Tehelné pole Liptovský Mikuláš.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.