Ivan Kozák v Talkshow V polčase: Keď môzu deti chodiť do školy, prečo by nemohli trénovať

Hosťom moderátora Miroslava Špačeka bol prezident ÚLK Ivan Kozák.
Zdroj: TV Markíza

So šéfom ÚLK sme bilancovali jesennú časť Fortuna ligy.

Hosťom moderátora Mira Špačeka v Talkshow V polčase bol prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák, ktorý je zároveň viceprezidentom Slovenského futbalového zväzu pre profesionálny futbal a členom Výkonného výboru SFZ.

Kozák zažíva na čele ÚLK už 3. funkčné obdobie, v nedávnych voľbách získal jednomyseľnú podporu všetkých klubov, čo si podľa svojich slov nesmierne váži, no zároveň ho to zaväzuje k ešte väčšiemu úsiliu posunúť slovenský futbal ďalej.

Momentálne je samozrejme hlavnou prioritou návrat fanúšikov na štadióny. Kozák odkázal kompetentným úradom a vláde, že samotný fakt, že súťaže sa hrajú neznamená, že by futbal netrpel. Šéf ÚLK verí, že aj športové kluby sa dočkajú finančnej podpory, ako to vidíme v iných oblastiach. Doteraz podľa neho táto pomoc pokrivkávala a športové subjekty mali problém dostať sa do schémy podpory.

Talkshow V polčase - vždy vo štvrtok o 18.00 h na VOYO a na TVnoviny.sk a o polnoci na Dajto.

Druhá polovica relácie bola venovaná fortunaligovým témam. Slovan má najlepší útok, Trnava najlepšiu defenzívu. Do bitky o titul by mohol prehovoriť aj Ružomberok. Aj to ukázala jesenná časť najvyššej súťaže. Jednou z tém diskusie bol aj kalendár budúcoročných zápasov Fortuna ligy, ktorý výrazne ovplyvňujú MS v Katare.

Na záver sme rozobrali aj jednu negatívnu tému - násilie na štadiónoch. Kozák avizuje, že režim rizikových zápasov sa určite sprísni.

Celú talkshow V polčase si môžete pozrieť v priloženom videu.


BRATISLAVA/ tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti