Sereď začala zimnú prípravu bez Kadleca či Gatariča. Na prvom tréningu bolo 19 hráčov

Futbalisti Serede počas prvého tréningu zimnej prípravy.
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Sereď má v pláne v príprave aj herné sústredenie v Turecku, ak to dovolí pandemická situácia.

Futbalisti ŠKF ORION TIP Sereď v pondelok dopoludnia na umelom trávniku odštartovali päťtýždňovú zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2021/2022. Prvú tohtoročnú tréningovú jednotku pod taktovkou trénera Juraja Jarábka absolvovalo 19 hráčov.

Sereď má v pláne v príprave aj herné sústredenie v Turecku, ak to dovolí pandemická situácia. Trénerský štáb Serede bude aj naďalej pracovať v zložení: Juraj Jarábek (hlavný tréner), Roman Hudec (asistent trénera), Michal Kukučka (kondičný tréner) a Roland Praj (tréner brankárov).

„Sme odpočinutí, chalani svedomito plnili svoje tréningové plány, čaká nás krátka príprava. Samozrejme, na jar je zápasov menej, nič sa však nemení na tom, že sa chceme pobiť o prvú šestku. Niektorí hráči nám skončili. Verím, že ostatní zostanú a podarí sa nám káder stabilizovať. Na dobrej ceste je príchod Martina Košťála z Jagiellonie. Prípravu začíname tu v Seredi, čakáme však na pokyny od mesta ohľadom výstavby štadióna. Je to na spadnutie, je tam aj plán B, dopredu však nechcem hovoriť," citovala oficiálna tlačová správa klubu trénera Jarábka, ktorý dodal: „Liga je vyrovnaná, šance sú rovnaké pre všetky tímy, nepodceňujeme kvalitu Michaloviec či Senice. Je to teda otvorené. Dôležité je, že zatiaľ mužstvo ostalo pokope. Veríme si a určite sa pobijeme o prvú šestku."

Za hráčsku kabínu sa k štartu zimnej prípravy a cieľom do jarnej časti Fortuna ligy vyjadril Adam Morong, ktorý na jeseň strelil tri góly: „Po skončení jesennej časti sme si trošku oddýchli, tréneri nám teraz určite naordinujú kvalitnú prípravu. Verím, že sa dobre pripravíme na jarnú časť Fortuna ligy. Počas vianočných sviatkov tam boli určité behy, sme teda pripravení na začiatok zimnej prípravy." Ciele v jarnej časti FL sú v klube jasné.

„Máme priamych konkurentov v boji o prvú šestku. Je to hlavne na nás, máme to vo vlastných rukách. Keď to zvládneme, budeme šťastní. Verím, že sa budeme zlepšovať od zápasu k zápasu. Uvidíme na konci, ako to dopadne. Samozrejme, Andrej Kadlec nám bude všetkým chýbať. Musíme ho však nahradiť. Verím, že sa nám to podarí a budeme silnejší," dodal Morong.

Úvodný tréning zimnej prípravy absolvovali: Martin Chudý, Ayotunde Ezekiel Ikuepamitan, Tomáš Šípka, Tomáš Hučko, Matúš Katunský, Mihajilo Popovič, Adam Morong, Moses David Cobnan, Denis Potoma, Dominik Radič, Ridwan Sanusi, Yann Michael Yao, Roman Haša, Samuel Prachar, Martin Košťál, Mateus De Oliveira Silva, Haiderson Hurtado Palomino (individuálne).

V klube sú na skúške Stefan Veličkovič s Sanjin Lelič (Partizán Bardejov). Trénerom ešte chýbali Mathew Yakubu, Dejan Iliev, Marin Ljubičič, Roberto Dias, Dani Iglesias a Roko Jureškin. V tíme skončili Andrej Kadlec, Ondřej Machuča, Dominik Kříž, Nikola Gatarič, Bernard Karrica a Petar Mičin.


SEREĎ/TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti