VIDEO: Vahan Bičachčjan prestupuje zo Žiliny do Poľska. „Život je niekedy veľmi emotívny“

Vahan Bičachčian v zápase proti Spartaku Trnava.
Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

Jeho novým zamestnávateľom bude poľský klub Pogoň Štetín.

Arménsky futbalista Vahan Bičachčjan po štyri a pol roku opúšťa MŠK Žilina, jeho novým zamestnávateľom bude poľský klub Pogoň Štetín. Informoval o tom oficiálny web fortunaligistu.

Už bývalý tvorca hry MŠK Žilina podpísal s aktuálne druhým tímom Ekstraklasy zmluvu na tri a pol roka. Za „šošonov" odohral dokopy 85 zápasov s bilanciou 25 gólov a 15 asistencií.

„Vahan rozmýšľal nad touto ponukou už dlhšie a po vianočných sviatkoch nám oznámil, že by rád vyskúšal ďalšiu výzvu vo svojej kariére. Veľmi zavážilo aj to, že Pogoň pred pár dňami predal hráča hrajúceho na Vahanovej pozícii do Anglicka, a tak sa zvýšila šanca na pravidelné zápasové minúty už od začiatku jeho pôsobenia. Poľská súťaž je momentálne na vyššej úrovni z viacerých pohľadov, o čom svedčia aj mnohé prestupy hráčov do kvalitných európskych líg," povedal športový manažér MŠK Karol Belaník.

Bičachčjan bude na pôsobenie pod Dubňom spomínať v dobrom. „Štyri a pol roka ušlo rýchlo, ale bude to pre mňa nezabudnuteľné obdobie. Prvýkrát v kariére som začal žiť sám, bez rodiny a kamarátov, ďaleko od svojej krajiny. Keď sa však obzriem naspäť, som šťastný - za ľudí, chalanov, mužstvo, ktoré som tu stretol. Nehovorím, že počas tejto doby bolo všetko ľahké, naopak, prežil som si aj ťažšie obdobie, ale každopádne si na neho budem pamätať do konca života, a vždy s úsmevom. Žilina ma naučila to, čo bolo na mne vidno aj na ihrisku - emóciu, charakter, mentalitu, neustálu motiváciu, ciele. Vždy to tu bolo najmä o kolektíve, každý chcel robiť maximum pre tímový úspech. Žilina stojí za to. Nikdy som si nepredstavoval ten deň, keď budem odchádzať, ale, bohužiaľ, prišiel. Život je niekedy veľmi emotívny," uviedol Bičachčjan.


ŽILINA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti