Z nevýrazného Trenčína vyčnieval Kadák, Pohronie už vystriedalo štyroch trénerov

Kapitán Trenčína Jakub Kadák.
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Z tímov druhej šestky je po jeseni v najlepšej pozícii Sereď.

Z tímov v druhej polovici tabuľky slovenskej Fortuna ligy je po jeseni v najlepšej pozícii Sereď, ktorej káder je tvorený prevažne legionármi. Aj v tejto sezóne Seredčania hrajú svoje domáce zápasy na inom štadióne. Tentoraz je ich azylom trnavská City Aréna.

Sereď v jesennej časti striedala vydarené obdobia s menej vydarenými. V priebehu sezóny doplnil tím skúsený chorvátsky stredopoliar Marin Ljubičič. Pomerne vydarené obdobie má za sebou aj český hrotový útočník Roman Haša. Seredi sa darilo proti Dunajskej Strede, s ktorou si poradila v oboch vzájomných zápasoch.

Michalovce sa naďalej môžu spoliehať na služby veterána Igora Žofčáka, ktorý stále dokazuje v zápasoch svoju dôležitosť pre mužstvo. Práve od 38-ročného špílmachra sa môžu učiť mladí hráči, medzi ktorých patrí aj hrotový útočník a mládežnícky reprezentant Slovenska Matej Trusa, ktorý je so šiestimi gólmi najlepším klubovým strelcom a stal sa víťazom ankety Gól mesiaca za mesiac december.

Počas jesene sa herne trápili Trenčania, čoho výsledkom je ôsme miesto v tabuľke. V pozícii hlavného trénera viedol mužstvo Peter Hlinka, ktorý však už na lavičke tímu nepokračuje. Najsvetlejším zjavom v kádri AS boli výkony mladého Jakuba Kadáka, ktorý sa zaradil k najlepším hráčom ligy. Do dobrej formy sa postupne dostal aj skúsený Erik Jendrišek, ktorý prišiel pod hrad Matúša Čáka z Nitry a stal sa aj Hráčom mesiaca.

Nováčik z Liptovského Mikuláša vstupoval do sezóny so skromnými cieľmi, ktoré sa v klube snažia napĺňať. Vo väčšine zápasov jesennej časti sa Tatran prezentoval tímovým výkonom, ktorý im prinášal úspech. Liptáci zimujú na desiatej priečke tabuľky aj vďaka piatim gólom Richarda Bartoša.

Väčšie očakávania určite mali v Zlatých Moravciach. Po predošlom ročníku, v ktorom sa Vion prebojoval do prvej šestky, odišlo niekoľko rozdielových hráčov. V prebiehajúcej sezóne 2021/2022 klub zaknihoval len tri víťazstvá. Medzi prvým a druhým trojbodovým zápisom ťahali Moravce sériu až ôsmich zápasov bez víťazstva.

Na samom dne fortunaligovej tabuľky je Pohronie. Jedným z mála svetlých momentov je skúsený útočník Miloš Lačný, ktorý strelil šesť gólov tímu zo 14. Negatívne výsledky viedli k veľkým personálnym čistkám. Zmeny nastali v štruktúrach vedenia klubu, ale najvýraznejšie sa to prejavilo na pozícii hlavného trénera. Sezónu začal Gergély Géri, ktorého nahradil Štefan Zaťko. Ani ten však pri mužstve dlho nevydržal a vystriedal ho Španiel Pablo Villar. Ten sa snažil nastoliť tímu novú tvár, avšak nepodarilo sa mu to podľa predstáv. Villara najnovšie v Pohroní nahradila dvojica českých trénerov. Taktiež sa očakáva väčší prievan aj v kabíne.


BRATISLAVA/Matej Babic

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti