Žilina chce zakončiť sezónu v prvej šestke. Príprava splnila svoj účel

tréner MŠK Žilina Peter Černák, hráč MŠK Žilina Jakub Paur a športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Jednou z hlavných položiek zimnej prípravy, v rámci ktorej mužstvo vycestovalo aj do Dubaja, bolo zapracovanie mladých hráčov.

Cieľ futbalistov fortunaligového MŠK Žilina je zakončenie prebiehajúcej sezóny v najlepšej šestke. Jednou z hlavných položiek zimnej prípravy, v rámci ktorej mužstvo vycestovalo aj do Dubaja, bolo zapracovanie mladých hráčov.

„Podarilo sa nám zlepšiť niektoré bežecké parametre a pracovali sme aj s mladými chalanmi. Na konci jesene nám niektoré veci nefungovali ani na ihrisku. Z tohto pohľadu sme sa posunuli vo všetkých detailoch. Uvidíme, čo nám to prinesie v jarnej časti," citoval klubový web hlavného trénera "šošoňov" Petra Černáka.

Klub má za sebou úspech v mládežníckom futbale, dorastenci MŠK v utorok zdolala v baráži o osemfinále mládežníckej Ligy majstrov Inter Miláno 3:1. „V zostave bolo veľa hráčov, ktorí sú členmi A-tímu. Z tohto pohľadu je to skvelá reklama pre klub. S našou devätnástkou chceme naďalej spolupracovať,“ povedal kouč k úspechu Žiliny.

Tím, ktorý zimoval na piatom mieste, čaká v sobotu ligové stretnutie s tretím Ružomberkom, ktorého ambíciou je prvá trojka. „Do každého duelu ideme s cieľom vyhrať. Poznáme silu súpera, je to konsolidovaný tím s dobrými hráčmi a individualitami. Pod kvalitným trénerom hrajú organizovaný futbal," dodal.

Zverenci trénera Černáka odohrali v rámci prípravy sedem zápasov a vyhrali dva z nich, konkrétne proti Podbrezovej (2:1) a arabskému Gulf Heroes (1:0). Ich najsilnejším protivníkom bol jednoznačne ruský Zenit Petrohrad, ktorému podľahli 0:5.

„Príprava bola kratšia, ale o to intenzívnejšia. Narazili sme na kvalitných súperov, ktorí nás poriadne preverili a ukázali nám, čo musíme zlepšiť. Sústredenie však podľa mňa splnilo cieľ na výbornú. Tešíme sa už na Ružomberok a dáme do toho všetko," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii kapitán Jakub Paur.

káder MŠK Žilina na jar FL 2021/2022:
brankári: Samuel Petráš, Ľubomír Belko, Marek Teplan
obrancovia: Benson Anang, Dominik Javorček, Adam Kopas, Patrik Leitner, Samuel Kopásek, Ján Minárik, Tomáš Nemčík, Richmond Owusu, Matúš Rusnák
stredopoliari: Tibor Slebodník, Miroslav Gono, Patrik Myslovič, Jakub Paur, Filip Mráz, Mário Sauer
útočníci: Dávid Ďuriš, Henry Addo, Elvis Mashike, Patrik Iľko, Timotej Jambor, Lukáš Jánošík, Adrián Kaprálik

Žilina v príprave:
MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 2:1, Žilina- FC Riga 1:2, Žilina - DT Johor 2:2, Žilina- Zenit Petrohrad 0:5, Žilina – Gulf Heroes 1:0, Žilina - FC Krasnodar 2:3, Žilina - Podbrezová 1:2

ŽILINA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti