Pohronie výrazne obmenilo káder. Jasným cieľom je záchrana

Hráči Pohronia počas zimnej prípravy.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

V rámci zimného prestupového obdobia prebehlo v kádri FK Pohronie oveľa viac zmien ako je štandardné.

V rámci zimného prestupového obdobia prebehlo v kádri FK Pohronie oveľa viac zmien ako je štandardné. Vyžiadalo si to však posledné miesto v tabuľke, na ktorom sa klub nachádza po jesennej časti Fortuna ligy 2021/2022.

O cieľoch v jarnej časti sezóny aj o príchodoch nových hráčov hovorili vo štvrtok 10. februára na tlačovej konferencii športový manažér klubu Patrik Furka, hlavný tréner A-tímu Martin Bittengl a kapitán mužstva Patrik Blahút.

„Verím, že náš cieľ, ktorý je absolútne jednoznačný, a to záchrana vo Fortuna lige, bude naplnený a že zmeny, ktoré sme vykonali, k tomu jednoznačným spôsobom prispejú," citoval oficiálny web FK Furku, ktorý dodal: „Je tu kabína plná odhodlania a verím, že každý člen kabíny je jednoznačne presvedčený o tom, že to dokážeme. „Klub si veľa sľubuje od zmien, ktoré nastali v kabíne pred štartom jarnej sezóny. Samozrejme, do budúcna chceme pracovať viac koncepčne. Ale na základe niečoho sme určite boli poslední po jesennej časti a museli sme si to vyhodnotiť. A vyhodnotili sme si to v tej podobe, že sme vymenili nielen hráčov, ale aj trénerský štáb a verím, že zmeny budú úspešné. I keď budeme potrebovať hlavne zo začiatku čas. Zimná príprava bola extrémne krátka a keby sme mali k dispozícii o dva týždne navyše, boli by sme všetci spokojnejší.“

Do klubu prišli známe mená, ako brankár Patrik Le Giang či niekoľkonásobný reprezentant Jaroslav Mihalík. "Myslím si, že sú to nadštandardní hráči pre klub zo spodnej šestky Fortuna ligy. Ale jednoznačný cieľ je záchrana a na tú sme potrebovali zaloviť aj v takýchto vodách," zdôraznil športový manažér s tým, že Mihalík bol jedným z najväčších talentov slovenského futbalu v generácii 1994–1996:

„Čo ja osobne pokladám za jednu z najúspešnejších generácií, keď sme sa dostali aj na ME do 21 rokov. Potom nejakým spôsobom mala Jarova kariéra určitú trajektóriu. Určite dnes, vo svojom veku, by nemal byť tam, kde sa momentálne nachádza, tie predpoklady boli úplne iné. Ale verím, že práve tým, že splníme svoju misiu, ktorá je považovaná za nemožnú, že to pomôže nielen klubu, ale aj samotným hráčom k tomu, aby sa dostali naspäť do klubov a do líg, kde patria."

Tréner Martin Bittengl potvrdil, že v klube všetci ťahajú za jeden povraz: „Urobíme všetko pre to, aby sme dosiahli cieľ, ktorý sme si dali. Samozrejme, stanovili sme si aj čiastkové ciele, na ktoré sa sústredíme. Hneď prvým je sobotný zápas s Trenčínom, na ktorý sa tešíme. Chcem poďakovať celému klubu a vedeniu, na čele s výborným športovým riaditeľom, ktoré za nami stojí a pomáha nám s rôznymi zmenami, ktoré sme tu nastavili. Ale veľké ďakujem patrí aj celému realizačnému tímu. Nie je to len moja osoba, ale aj asistent trénera Lubomír Adler, ako aj ostatní tréneri, a to kondičný, tréner brankárov a tréner 19-ky, ktorý s nami trávi veľa času."

Trénerov čaká veľká výzva, český kouč sa na ňu teší: „Jedna vec je príprava a druhá to, keď sa mašinéria rozbehne a zápasy budú o niečom inom, ako boli tie v príprave. Ale enormne sa všetci tešíme na to, aby už začala sezóna. Nielen my, ako realizačný tím, ale cítim to aj od hráčov. O ničom inom, ako o záchrane v najvyššej lige, nehovoríme. Musíme sa sústrediť iba na jeden hlavný cieľ a uvidíme, čo sa stane potom, keď bude konečné zúčtovanie. Ale teraz si inšie nepripúšťame."

Kapitánsku pásku po odchode Petra Mazana prevzal dlhoročný hráč a odchovanec klubu Patrik Blahút. Aj on potvrdil slová trénera, že sa všetci tešia na štart ligy. „Už sa začne konečne o niečo hrať, ale aj prípravné zápasy nám veľa ukázali. Aspoň za mňa to ale určite nie je ono, ten pravý náboj majú až ligové zápasy. Veľmi sa tešíme a sme odhodlaní uspieť. Veľmi ma potešilo, že som sa stal kapitánom, lebo som v tomto klube už dlhšie a mám k nemu vzťah. V kabíne je momentálne veľa lídrov, či už Jaro Mihalík, Patrik Le Giang, Miloš Lačný, alebo Milo Kapor. Je jedno, kto má kapitánsku pásku, všetci ideme za tým istým cieľom a myslím si, že sme na veľmi dobrej ceste. Tešíme sa na prvého súpera, na AS Trenčín. Myslím, že sme dobre pripravení, lebo príprava bola veľmi náročná. V ligovom zápase sa už hrá o body, a to je to hlavné," povedal Blahút.

príchody: Čoralič, Kapor, Sandal, Cíferský, Prachar, Steinhübel, Ožvolda, Sannéh, Fofana, Straka, Hašek, Mihalík, Klabník, Regitko, Netolický, Le Giang, Diomande (očakávabý príchod).
odchody: Hrdlička, Čmovš, Jenat, Horák, Paluszek, Špiriak, Záhumenský, Adamec, Badolo, Lásik, Mazan, Nguer, Ściślak, Výbošťok, Raffael, Mastiš, Škrteľ

ŽIAR NAD HRONOM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.